آیا خودرو صفر هم نیاز به کارشناسی رنگ دارد؟

آیا خودرو صفر هم نیاز به کارشناسی رنگ دارد؟

آیا خودرو صفر هم نیاز به کارشناسی رنگ دارد ؟

اکثر مردم بر این باورند که برای خرید خودروی کارکرده نیاز به کارشناس دارند اما خودروهای صفر به کارشناسی نیاز ندارد!

اما این فقط یک باور غلط است؛ زیرا با توجه به کلاهبرداری های زیادی که در حوزه خرید و فروش ماشین انجام میشود باید تمامی خودروها کارشناسی شوند و از لحاظ معیارهای مختلف بررسی شوند.

در فرهنگ مردم ایران کارشناسی بدنه، موتور و به طور کلی مشخصات فنی آن صرفا برای ماشین های استفاده میشود که دست دوم و کارکرده باشند. اما تجربه ثابت کرده که کسی برای خودروهای صفر به این موارد توجهی ندارد!

بعضی ها صرفا مشاهده عدد 3 روی کیلومتر شمار را سندی بر گفتار فروشنده می گذارند که راست می گوید و هیچ مشکلی وجود ندارد!

اما باید بدانید که اتومبیل بدون نیاز به کارشناسی، آن دسته از خودروهایی است که از انبار شرکت خودروسازی تحویل می گیرد و البته آن هم نیاز به یک بررسی اولیه برای نداشتن مشکلات جزئی دارد، ولی در اغلب موارد خبری از مشکلات آنچنانی نیست. در ادامه این مطلب مواردی را بیان می کنیم که نشان می دهد شما برای خرید خودروهای صفر کیلومتر و حتی کارکرده نیاز به کارشناسی دارید و نباید اهمیت این موضوع را نادیده بگیرید.

تشخیص رنگ خودرو چیست؟

کارشناسی رنگ خودرو صفر کیلومتر

تشخیص رنگ خودرو، یکی از مراحل مهم تشخیص و کارشناسی خودرو است. در کارشناسی رنگ خودرو ثابت میشود که ماشین مورد نظر رنگ فابریک کارخانه را دارد و یا دوباره رنگ شده است. این کار به روش های مختلفی انجام میشود. البته در گذشته رنگ کردن خودرو، تعمیرات و یا صافکاری تا این حد پیشرفت نکرده بود و این کار راحت تر انجام میشد. اما امروزه با وجود فناوری و ابزارهای کار، یک کارشناس حرفه ای خودرو بهتر می تواند فیک یا واقعی بودن را تشخیص دهد. اما آیا این کار واقعا ضرورت دارد؟ برای پاسخ به این سوال در ادامه این مطلب از سایت رادان کیوسی با ما همراه باشید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ” تشخیص رنگ خودرو چیست و چگونه است؟ ” را مطالعه کنید.

ضرورت تشخیص و کارشناسی رنگ اتومبیل

زمانی که شما یک خودرو ی دست دوم خریداری می کنید، شاید در بعضی از قسمت های آن جای خط و خش، رد کلید و … وجود داشته باشد. و البته این موضوع تا حد زیادی بر روی قیمت ماشین تاثیر می گذارد. برخی از فروشندگان اتومبیل سعی می کنند تا پیش از فروش این مشکلات را برطرف کنند، اما احتمال دارد که بگویند خودرو در بعضی از جاها رنگ شدگی دارد. اما افراد دیگر آنها را برطرف نمی کنند تا رنگ اصلی کارخانه را داشته باشد و خودرو به نام خودروی رنگ شده فروخته نشود.

در اکثر مواقع فروشنده و یا بنگاه سعی دارد که رنگ شدگی خود را از خریدار مخفی کند و با توجه به توانایی که در رنگ شدن خودرو به کار می رود، شاید حرف آنها را باورکنید. پس در چنین شرایطی پیشنهاد ما به شما این است که کارشناسی رنگ ماشین را انجام دهید؛ چون ممکن است وسیله انتخابی شما آسیب ها و خسارت های بیشتر و شدیدتری دیده باشد و شما از آن باخبر باشید؛ و از عواقب این کار اینکه پس از خرید ممکن است برایتان هزینه های زیادی را به دنبال داشته باشد. این در حالی است که با به کار بردن روش های تشخیص رنگ خودرو از این مشکل جلوگیری خواهید کرد.

در نظر گرفتن آپشن های فنی خودروهای صفر

شاید برای شما هم این موضوع جالب باشد که برخی از انواع پژو 206 صفر تولید کشور خودمان هستند و با مشکل ترمزهای ABS مواجه میشوند. در صورتی که در هنگام خرید این نکته را در نظر نگیرید، این ماشین گران تر از ارزش واقعی آن برایتان تمام میشود.

چک کردن بدنه خودرو

از دیگر ایرادات موجود در خودروهای صفر، بدنه آنها می باشد که اغلب در زمان تحویل خودرو و توسط خودروساز و یا حتی چند کیلومتری را که فروشنده با آن رانندگی کرده پیش آمده و شما در صورت بررسی نکردن این مورد، ضرر و زیان زیادی را متحمل میشوید. درمورد خودروهای خارجی نیز چنین اتفاقاتی بوجود می آید؛ به طور مثال زمانی که اتومبیل را از کشتی به ساحل انتقال می دهند ممکن است که بدنه خودرو ضربه ببیند و یا مشکل دار شود.

حتی شاسی خودروهای صفر هم آسیب می بینند!

زمانی که می خواهید یک خودروی صفر خریداری کنید، حتما یک کارشناس خبره را در زمینه شاسی به همراه داشته باشید، تا در این مورد بتواند شما را راهنمایی کند.

دستگاه برای تشخیص رنگ دار بودن خودرو صفر

تشخیص رنگ خودرو با آهنربا

یکی از اشتباهات متداول خریداران خودروهای صفر کیلومتر این است که با یک نگاه سطحی و یا تست آهنربای درمورد رنگ شدگی ماشین نظر می دهند. ترجیحا بهتر است که از دستگاه تشخص رنگ دیجیتال استفاده شود و تا به طور دقیق از صحت و سقم رنگ اتومبیل آگاه شوید.

به کیلومتر شمار اعتماد نکنید!

یکی از آسان ترین کارها برای بعضی از مکانیک ها این است که کیلومتر خود را جا به جا می کنند و به قول معروف کلاغ را رنگ می کنند و جای قناری می فروشند! با استفاده از دستگاه های پیشرفته و با مراجعه به کارشناس حرفه ای می توانید از کارکرد دقیق آن مطلع شوید.

به کارشناسی نمایشگاه داران اعتماد نکنید!

برخی از فروشندگان و صاحبان اتو گالری ها ادعا دارند که هیچ کارشناسی به اندازه آنها مهارت ندارد و تجربه های زیادی در این زمینه دارند! عاقلانه است که از کارشناسانی که در مسائل بدنه و فنی خودرو مهارت دارند، کمک بگیرید.

به خرابی جعبه دنده اهمیت دهید!

اگر پس از تست های اولیه متوجه شدید که جعبه دنده خراب است، به سادگی از آن عبور نکنید!

خرابی در این مورد و حتی در بعضی از خودروهای دیگر با هزینه قابل توجه ای، حل شدنی است که البته باید هزینه آن در معامله مشخص شود. ولی در بعضی از ماشین ها تعمیر کامل جعبه دنده به علت نبود برخی از قطعات امکان پذیر نیست.

کارشناسی رنگ خودرور صفر کیلومتر

مشکلات دیگری درمورد خودروهای صفر و کارکرده وجود دارد که در صورت عدم توجه خریدار، به یک مشکل بزرگ تبدیل میشود. ما در این مقاله از فروشگاه اینترنتی رادان کیوسی درمورد بررسی رنگ دار بودن خودرو صفر و مشخص کردن ایراد رنگ خودرو صفر و همچنین اینکه آیا خودرو صفر هم نیاز به کارشناسی رنگ دارد یا نه شما صحبت کردیم. شما می توانید با خرید دستگاه تشخیص رنگ خودرو با آهنربا، تا حد زیادی هرینه کارشناسی رنگ خودرو را کاهش دهید!

منبع : study.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *