تشخیص رنگ خودرو با آهنربا

تشخیص رنگ خودرو با آهنربا

تشخیص رنگ خودرو با آهنربا: آیا تا بحال برایتان رخ داده که ماشینی را به عنوان یک ماشین سالم و بدون رنگ به شما فروخته باشند؛ ولی بعد از اینکه شما ماشین را خریدید، متوجه شوید که ماشین رنگ شده و قبلا تصادف کرده است؟ یکی از اتفاقاتی که روزانه چندین بار در سطح شهر رخ میدهد، تصادف دو ماشین است. از خود تصادف که بگذریم، هر شخص بعد از تصادف کردن ماشین کاری انجام می دهد تا آن را مثل روز اولش کند که یکی از موثر ترین این کار ها در بهتر کردن شرایط ظاهری ماشین، رنگ کردن آن است و خیلی از افراد این کار را توسط دستگاه های تشخیص رنگ مختلف انجام می دهند.

در کشور هایی مثل ایران که رنگ شده یا بدون رنگ بودن یک ماشین در قیمت آن تاثیر بالا دارد، بحث تشخیص رنگ و آگاهی از تصادف های قبلی یک ماشین، یکی از مهمترین معیار های افراد برای خرید یک خودرو است. پس باید راهکار های شناسایی رنگ خودرو را بشناسیم تا در هنگام احتیاج از آنها استفاده کنیم. در ادامه این مطلب در وب سایت رادان، وسیله ای را به شما معرفی می کنیم که می توانید به کمک آن از رنگ خوردگی ماشین مطلع شوید.

 

تشخیص رنگ خودرو

تشخیص رنگ ماشین یکی از کار هایی است که همه افراد قبل از خرید یک خودرو آن را انجام می دهند تا از سلامت کامل وسیله نقلیه ای که قصد خریدشان را دارند، آگاه شوند. رنگ شدن بدنه خودرو به این معناست که یک ماشین در گذشته تصادف داشته است و اگر این تصادفات جدی باشند، خبر آسیب های جدی تری را به می دهند. ممکن است که برخی از قطعات مهم خودرو در تصادف آسیب دیده باشند و ما نیاز داریم که درباره این اطلاعات بدانیم و در صورتی که آسیب ها زیاد است، ماشین را خریداری نکنیم. کاربرد کارشناسی رنگ ماشین و دستگاه های مخصوص این کار این است که بتوانیم از تصادفی بودن ماشین مطلع شویم. البته برای تشخیص رنگ اتومبیل، چند روش وجود دارد که با آنها آشنا می شویم و یکی از آنها را به طور تخصصی توضیح می دهیم.

 

روش های شناسایی رنگ ماشین

تشخیص رنگ خودرو با چشم

یکی از ابتدایی ترین روش های تشخیص رنگ ماشین، دقت کردن و نگاه کردن به آن است. این روش وسیله ای لازم ندارد و هزینه ای هم ندارد. شما می توانید با مشاهده دقیق و دقت به چند نکته مختلف مثل تفاوت رنگ، انعکاس تصاویر، اثر سنباده یا نکاتی دیگر که نشان می دهد یک ماشین رنگ شده است یا نه. ولی باید دقت داشته باشید که برای انجام این روش شما باید خبره و حرفه ای باشید. شما حتما باید تجربه لازم برای شناسایی رنگ اتومبیل را داشته باشید.

دست کشیدن روی بدنه ماشین

برای این کار هم باید مانند روش چشمی، به یک خبره کارشناس نیاز دارید. اما با این حال اگر می خواهید خودتان این روش را تست کنید باید اینکار را انجام دهید. دست خود را روی بدنه ماشین بکشید و با نوک انگشتانتان بدنه را لمس کنید. آیا برآمدگی یا ناهمواری احساس می کنید؟ یا حس می کنید که بعضی جا ها صاف تر هستند و بعضی جا ها زبرتر؟ این نشان دهنده رنگ شده بودن ماشین است. خودرویی که از کارخانه بیرون می آید به طور کامل بدنه ای نرم و صاف دارند ولی در صورت تصادف و صافکاری کردن روی ماشین با سنباده، ردی زبر از آن به جا می ماند.

تشخیص رنگ شدگی به وسیله های الکومتر ها

اولین نوع ضخامت سنج ها یا دستگاه های تشخیص رنگ شدگی، ضخامت سنج های ساده هستند که یکی از آنها الکومتر ها هستند و از آنها در تشخیص ضحامت رنگ تر ماشین استفاده می شود. برای اینکار الکومتر یا ضخامت سنج ساده را در رنگ مایع فرو می کنیم تا به بدنه ماشین برسد و سپس می توان ضخامت رنگ ماشین را از آخرین قسمتی که رنگی شده بود؛ تشخیص داد.

تشخیص رنگ خودرو با آهنربا

در این روش شما می توانید از یک آهنربای ضعیف استفاده کنید. یا می توانید در صورتی احتیاج از دستگاه های آهنربا مخصوص آن استفاده کنید که در ادامه بیشتر درباره این دستگاه ها صحبت خواهیم کرد. این روش به ضخامت رنگ ماشین مربوط می شود. مقدار رنگی که روی خودرو می زنند به ضخامت آن می افزاید و هر چه ضخامت بدنه ماشین بیشتر شود، خاصیت آهنربایی آن کمتر می شود. این روش را در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

شناسایی رنگ به وسیله دستگاه های تخصصی

در صورتی که نتوانستید روش های بالا را انجام دهید یا انجام دادید و به نتیجه قطعی نرسیدید؛ می توانید از وسیله های حرفه ای مثل انواع ضخامت سنج یا تستر رنگ ماشین کمک بگیرید و به راحتی و با مطالعه روش استفاده از این دستگاه ها، رنگ شده بودن ماشین خود را تشخیص دهید. برخی از بهترین دستگاه های تخصصی تشخیص رنگ خودرو عبارت اند از:

دستگاه های تخصصی تشخیص رنگ

تشخیص رنگ خودرو به وسیله آهنربا

برای انجام این روش شما می توانید از دستگاه های خاص تشخیص رنگ استفاده کنید. این دستگاه ها می توانند شبیه دستگاه در تصویر پایین باشند. شما باید از آهنربا را به بدنه ماشین چسبانده و سپس خیلی آرام آن را به سمت خودتان، بکشید. هر زمان که آهنربا از بدنه ماشین جدا شد، عدد مقابل آن را در ذهن خود بسپارید، این کار را در چند جای بدنه انجام دهید نوع ساده این دستگاه شکل بالاست. از طرفی که فلش زده یا به عبارتی قرمز رنگ است، دستگاه را به ماشین می زنیم. بعد هم آن را کشیده و اگر در بخش قرمز و اعداد در این بخش آهنربا جدا شد، یعنی که ماشین رنگ شده است. منطقه زرد یعنی ممکن است که خودرو رنگ شده باشد و منطقه سبز نیز به این معناست که خودرو شما رنگ ندارد و این رنگ اصلی خودرو است و تصادف نداشته.

خرید دستگاه های تشخیص رنگ ماشین

اگر شما قصد خرید یک دستگاه کارشناسی رنگ خودرو را برای ماشین خود دارید، یا اگر تعمیرکار یا حتی فروشنده ماشین هستید و برای کسب و کار خود به این وسیله نیاز دارید؛ می توانید دستگاه تشخیص رنگ شدگی خودرو   مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ممکن در فروشگاه اینترنتی تجهیزات کارشناسی خودرو رادان خریداری کنید و در هزینه های اضافی بسیاری صرفه جویی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *