چه عواملی به رنگ خودرو آسیب میزند؟

چه عواملی به رنگ خودرو آسیب می‌زند

یکی از عواملی که در زیبایی خودرو و قیمت آن تاثیر به سزایی دارد؛ رنگ خودرو می باشد. عوامل مختلفی مثل عوامل شیمیایی و فیزیکی می تواند به رنگ خودرو آسیب بزند. ما در این مقاله از سایت رادان کیوسی می خواهیم به بررسی سوال چه عواملی به رنگ خودرو آسیب می‌زند بپردازیم و مطالبی درباره دشمن رنگ ماشین، بهترین مایع برای شستن ماشین و اینکه ریختن روغن ترمز روی بدنه ماشین چه تاثیری دارد بپردازیم؛ اگر شما علاقمند به دانستن کارشناسی رنگ خودرو می باشید ما در این باره برای شما مقاله ای زده ایم که می توانید آن را مطالعه کنید.

چه عواملی به رنگ خودرو آسیب می‌زند؟

در این مقاله شما را با دو دسته از عواملی که می تواند به رنگ خودرو آسیب برساند آشنا می کنیم پس با ما همراه باشید تا بدانید چه عواملی به رنگ خودرو آسیب میزند:

عوامل شیمیایی که در خرابی رنگ خودرو تاثیر دارد:

·       اشعه ماورای بنفش:

نور خورشید یکی از بدترین مواردی است که می تواند در خرابی رنگ خودرو (Car paint) موثر باشد. نور خورشید به دلیل داشتن رنگ زرد، لایه شفاف بدنه خودرو را به رنگ زرد تبدیل می کند و ظاهر زیبا و براق را از اتومبیل می گیرد. برای جلوگیری از این خرابی؛ می توانید روی خودروی خود روکش بکشید و یا آن را در سایبان قرار دهید.

·       باران اسیدی:

بعد از بارش باران مشاهده می کنیم که قطرات باران روی بدنه خودرو باقی مانده است؛ این همان باران اسیدی می باشد. باران اسیدی همه کثیفی های محیط و آلاینده ها را جذب می کند و در صورت نشستن روی بدنه خودروی شما؛ باعث لطمه به رنگ خودروی شما می شود. برای آگهی بیشتر از اینکه چه عواملی به رنگ خودرو آسیب میزند با ما تا انتها همراه باشید.

عوامل شیمیایی که در خرابی رنگ خودرو تاثیر دارد

·       استفاده از مایع شوینده کم کیفیت؛ بهترین مایع برای شستن ماشین :

در زمان شست و شوی خودرو، شما باید از یک مایع شوینده باکیفیت استفاده کنید. خیلی از افراد به این نکته مهم توجه کافی را ندارد و با هر مایع ای که دم دست آن ها است خودروی خود را می شویند؛ تمام این موارد در کنار هم می تواند آسیب بسیار زیادی بر روی رنگ بدنه خودرو بگذارد. تا انتهای مقاله چه عواملی به رنگ خودرو آسیب میزند با ما همراه باشید تا بتوانید کیفیت رنگ بدنه خوردروی خود را تضمین نماید.

عوامل فیزیکی که در خرابی رنگ خودرو تاثیر دارد:

·       ایجاد خط و خش روی بدنه خودرو:

یکی از عوامل انسانی که می تواند در خرابی رنگ خودرو تاثیر داشته باشد، ایجاد خط و خش می باشد. شما می توانید برای جلوگیری از این عامل؛ خودروی خود را در یک محل امن پارک کنید.

·       فضولات پرندگان:

گاهی مشاهده کرده ایم که فضولات برخی پرندگان روی خودرو ما به جا مانده است، این فضولات به دلیل اسیدی بودن؛ در طولانی مدت می تواند تاثیرات مخربی روی رنگ بدنه خودرو داشته باشد. ما به شما پیشنهاد می کنیم خودروی خود را در محلی امن پارک کنید و یا در صورت دیدن این فصولات، به سرعت آن را پاک کنید. ما تا اینجا از مقاله چه عواملی به رنگ خودرو آسیب میزند؟ به بررسی برخی از عوامل مخرب پرداختیم.

·       گرد و خاک:

شاید به نظر شما گرد و خاک ضرری ندارد و با یک دستمال به راحتی پاک می شود اما اگر گرد و خاک برای مدت طولانی روی بدنه خودرو بماند باعث می شود ظاهر براق خودرو از بین برود.

عوامل فیزیکی که در خرابی رنگ خودرو تاثیر دارد

·       لکه بنزین روی بدنه خودرو؛ ریختن روغن ترمز روی بدنه ماشین چه تاثیری دارد؟

سعی کنید به هیچ وجه روی بدنه خودروی شما روغن ترمز یا لکه بنزین نریزد. اگر با این خطر مواجه شدید به سرعت با یک دستمال آن را پاک کنید و یا خودروی خود را به بخارشویی ببرید. تا انتهای مقاله چه عواملی به رنگ خودرو آسیب میزند با ما همراه باشید.

دشمن رنگ ماشین چیست؟

تمام مواردی که برای شما نام بردیم، می توانند دشمن رنگ ماشین باشند و خطراتی را برای رنگ خودروی شما به وجود بیاورند. ما در این مقاله از سایت رادان کیوسی برای شما به بررسی پاسخ سوال چه عواملی به رنگ خودرو آسیب میزند؟ پرداختیم و مطالبی درباره دشمن رنگ ماشین، ریختن روغن ترمز روی بدنه ماشین و بهترین مایع برای شستن ماشین برای شما قرار داده ایم؛ اگر شما علاقمند هستید درباره کارشناسی رنگ خودرو بیشتر بدانید به سری مقالات گذشته از این سایت مراجعه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *