ضخامت سنج رنگ الکومتر چیست؟ (قیمت ضخامت سنج الکومتر 112)Elcometer 112

(دیدگاه کاربر 1)

2,200,000 تومان

مقایسه

توضیحات اجمالی

ضخامت سنج رنگ الکومتر خودرو چیست؟

ضخامت سنج الکومتر 112: یکی از مهم ترین معیار ها در خرید یک ماشین کار کرده و دسته دوم، ضخامت رنگ ماشین آن است. اما ضخامت رنگ خودرو چه ربطی به خرید ماشین دارد؟ وقتی که یک ماشین تصادف می کند یا بر اثر هر حادثه دیگری، خطی روی بدنه آن می افتد یا به هر نحو ظاهر ماشین، از بین می رود؛ با رنگ کردن ماشین مشکل بوجود آمده در روی بدنه را از بین می برند. وقتی که ماشین را رنگ می کنند و ظاهر آن را درست می کنند؛ به طور ناخواسته لایه ای از رنگ به رنگ بدنه اتومبیل اضافه می شود. این موضوع می تواند کمک کند تا ما متوجه بشویم که آیا یک ماشین تا بحال رنگ شده یا نه. حتما تا بحال شنیده اید که وقتی ماشینی برای فروش پیشنهاد می شود، یکی از سوالات مهم که همیشه پرسیده می شود این است که رنگ شده است یا نه؟ این موضوع را به وسیله ضخامت سنج ها اندازه می گیرند.

چرا از ضخامت سنج الکومتر استفاده می شود؟

یکی از مهم ترین کار هایی که باید قبل از خرید ماشین های کار کرده و دست دوم این است که ضخامت رنگ آنها را بسنجند. وقتی یک اتومبیل تصادف می کند با رنگ کردن آن کاری می کنند که آثار تصادف به چشم نیاید. نکته مهم درباره رنگ کردن ماشین این است که این کار باعث می شود که ضخامت رنگ ماشین بیشتر شود و این می تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که آیا ماشینی که قصد خرید آن را دارید، رنگ شده است یا نه؟ به عبارتی آیا این ماشین تصادف کرده یا نه؟

برای همین یک ضخامت سنج رنگ الکومتر خودرو، می تواند دستگاه بسیار کاربردی برای شما باشد. مخصوصا برای افرادی مانند صاحبان اتوگالری و فروشندگان ماشین که ماشین های کار کرده زیاد میخرند و به کارشان می آید. سنجیدن ضخامت رنگ ماشین از مهم ترین کار هایی است که این افراد باید انجام دهند تا بتوانند جلوی ضرر کردن خود را بگیرند. برای همین است که ضخامت سنج های رنگ خودرو به کار این افراد می آید.

ضخامت سنج الکومتر
ضخامت سنج الکومتر

انواع ضخامت سنج های رنگ ماشین

ضخامت سنج های ساده

ضخامت سنج هایی که از امواج مغناطیسی یا التراسونیک استفاده نمی کنند؛ ضخامت سنج های ساده و معمولی می باشند. برای مثال، ضخامت سنج رنگ الکومتر، نیازی به موج های مخصوصی ندارد تا بتواند ضخامت رنگ ماشین را بررسی کند. در ادامه به روش اندازه گیری ضخامت رنگ خودرو توسط این وسیله می پردازیم.

ضخامت سنج های مغناطیسی

یکی از انواع خاص از دستگاه های ضخامت سنج رنگ خودرو که نحوه کار آسانی دارد؛ ضخامت سنج های رنگ خود مغناطیسی هستند. این دستگاه های نسبت به بقیه دستگاه های ضخامت سنج الکومتر، زمان بیشتری برای کار خود نیاز دارند. گفته شد که با هر بار رنگ شدن، ضخامت رنگ بیشتر می شود و با نسبت عکس، نیروی مغناطیسی بدنه کمتر می شود. این به شما کمک می کند تا با یک آهنربا یا دستگاه ضخامت سنج رنگ ماشین آهنربایی، رنگ شدگی خودرو را حدس بزنید.

 ضخامت سنج های التراسونیک

این گونه از ضخامت سنج ها، نوعی از امواج و در واقع صدا که با گوش انسان شنیده نمی شود را میفرستند و دریافت می کنند. به این وسیله ضخامت رنگ ماشین را تخمین می زنند.

ضخامت سنج الکومتر

امروزه بیشتر دستگاه های ضخامت سنج خودرو که طراحی می شود به شیوه مغناطیسی درست می شوند و دستگاه های التراسونیک ضخامت سنج نیز تولید می شوند که کار را بسیار آسان تر کرده اند.

پر فروش ترین ضخامت سنج رنگ الکومتر کدامند؟

در بازار امروزه در بازار دو نوع ضخامت سنج داریم؛ 1 : دیجیتال و 2 : غیر دیجیتال؛

ضخامت سنج های دیجیتال به خاطر راحتی کار و نیاز بسیار کمتری به دقت بالا دارند و به همین خاطر پرفروش ترین بین ضخامت سنج ها هستند. اما در بین ضخامت شمار های غیر دیجیتال و دستی جایگاه پر فروش ترین به ضخامت سنج الکومتر 112 می رسد و یکی از بهترین ضخامت سنج های غیر دیجیتال است.

روش استفاده از ضخامت سنج های دیجیتال، به اینگونه است که بخش مغناطیس یا التراسونیک آن را (بسته به مدل ضخامت سنج) روی بدنه ماشین می گذرانید و به دستگاه متصل به آن نگاه می کنید. روی دستگاه عددی ظاهر می شود که بر اساس استاندارد های ضخامت رنگ ماشین که باید آنها را بشناسید؛ می توانید متوجه شوید که ماشین رنگ شده است یا نه؟

الکومتر چیست؟

ضخامت سنج رنگ الکومتر، همانطور که گفتیم یکی از انواع ساده ضخامت سنج ها هستند که در تشخیص رنگ شدگی خودرو کاربرد فراوان دارند. اما یکی از سوالاتی که به طور مداوم از طرف مشتری پرسیده می شود این است که طرز کار الکومتر چیست؟ نحوه استفاده از ضخامت سنج الکومتر به این شکل است که اول روی رنگ بدنه تر ماشین قرار می دهید. دقت داشته باشید که این محصول فقط برای رنگ های تر که هنوز خشک نشده اند، کاربرد دارد. بعد از اینکه الکومتر را روی بدنه ماشین قرار دادید، آنرا بر می دارید و تا شماره آخری که رنگی شده است، ضخامت رنگ ماشین شماست. شما برای تشخیص رنگ شدگی باید استاندارد های شخامت رنگ خودرو را بشناسید تا بتواند تشخیص درستی داشته باشید.

روش اندازه گیری با الکومتر
ضخامت سنج الکومتر فیلم تر 112

 

نحوه کار با ضخامت سنج رنگ الکومتر

 

قیمت ضخامت سنج الکومتر

دستگاه ضخامت سنج رنگ الکومتر مدل 112، ضخامت سنجی با دقت بسیار بالا و مناسب جهت اندازه گیری ضخامت پوشش روی انواع فلزات آهنی است. دستگاه های الکومتر 112 معروفترین ضخامت سنج از لحاظ سابقه کاربرد و کیفیت می باشد. اگر قصد خرید این دستگاه عالی را برای خود دارید، می توانید خرید خود را در وب سایت رادان انجام دهید و این محصول را برای خود تهیه کنید. قیمت الکومتر رنگ ماشین نیز در فروشگاه رادان کیوسی بسیار مناسب می باشد و شما می توانید ضخامت سنج الکومتر را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت خریداری کنید.

پرسش و پاسخ

ضخامت سنج رنگ الکومتر چیست؟

یکی از انواع ساده ضخامت سنج ها هستند که در تشخیص رنگ شدگی خودرو کاربرد فراوان دارند. نحوه استفاده از ضخامت سنج الکومتر به این شکل است که اول روی رنگ بدنه تر ماشین قرار می دهید.

چند نوع دستگاه ضخامت سنج وجود دارد؟

در بازار امروزه در بازار دو نوع ضخامت سنج داریم؛ یجیتال و غیر دیجیتال

1 دیدگاه برای ضخامت سنج رنگ الکومتر چیست؟ (قیمت ضخامت سنج الکومتر 112)

  1. علی رازدار

    قیمت شما نسبت به جاهای دیگه مناسبتر هست.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *