ضخامت سنج رنگ تر الکومتر 112Elcometer 112

(دیدگاه 1 کاربر)

2,200,000 تومان

مقایسه

توضیحات اجمالی

ضخامت سنج رنگ تر الکومتر 112

 

ضخامت سنج رنگ خودرو چیست؟

ضخامت سنج الکومتر 112: یکی از مهم ترین معیار ها در خرید یک ماشین کار کرده و دسته دوم، ضخامت رنگ ماشین آن است. اما ضخامت رنگ خودرو چه ربطی به خرید ماشین دارد؟ وقتی که یک ماشین تصادف می کند یا بر اثر هر حادثه دیگری، خطی روی بدنه آن می افتد یا به هر نحو ظاهر ماشین، از بین می رود؛ با رنگ کردن ماشین مشکل بوجود آمده در روی بدنه را از بین می برند. وقتی که ماشین را رنگ می کنند و ظاهر آن را درست می کنند؛ به طور ناخواسته لایه ای از رنگ به رنگ بدنه اتومبیل اضافه می شود. این موضوع می تواند کمک کند تا ما متوجه بشویم که آیا یک ماشین تا بحال رنگ شده یا نه. حتما تا بحال شنیده اید که وقتی ماشینی برای فروش پیشنهاد می شود، یکی از سوالات مهم که همیشه پرسیده می شود این است که رنگ شده است یا نه؟ این موضوع را به وسیله ضخامت سنج ها اندازه می گیرند.

 

انواع ضخامت سنج های رنگ ماشین

ضخامت سنج های ساده

ضخامت سنج هایی که از امواج مغناطیسی یا التراسونیک استفاده نمی کنند؛ ضخامت سنج های ساده و معمولی می باشند. برای مثال، ضخامت سنج رنگ الکومتر، نیازی به موج های مخصوصی ندارد تا بتواند ضخامت رنگ ماشین را بررسی کند. در ادامه به روش اندازه گیری ضخامت رنگ خودرو توسط این وسیله می پردازیم.

ضخامت سنج های مغناطیسی

یکی از انواع خاص از دستگاه های ضخامت سنج رنگ خودرو که نحوه کار آسانی دارد؛ ضخامت سنج های رنگ خود مغناطیسی هستند. این دستگاه هاینسبت به بقیه دستگاه های ضخامت سنج، زمان بیشتری برای کار خود نیاز دارند. گفته شد که با هر بار رنگ شدن، ضخامت رنگ بیشتر می شود و با نسبت عکس، نیروی مغناطیسی بدنه کمتر می شود. این به شما کمک می کند تا با یک آهنربا یا دستگاه ضخامت سنج رنگ ماشین آهنربایی، رنگ شدگی خودرو را حدس بزنید.

 ضخامت سنج های التراسونیک

این گونه از ضخامت سنج ها، نوعی از امواج و در واقع صدا که با گوش انسان شنیده نمی شود را میفرستند و دریافت می کنند. به این وسیله ضخامت رنگ ماشین را تخمین می زنند.

ضخامت سنج الکومتر

امروزه بیشتر دستگاه های ضخامت سنج خودرو که طراحی می شود به شیوه مغناطیسی درست می شوند و دستگاه های التراسونیک ضخامت سنج نیز تولید می شوند که کار را بسیار آسان تر کرده اند.

پر فروش ترین ضخامت سنج ها کدامند ؟

در بازار امروزه در بازار دو نوع ضخامت سنج داریم؛ 1 : دیجیتال و 2 : غیر دیجیتال؛

ضخامت سنج های دیجیتال به خاطر راحتی کار و نیاز بسیار کمتری به دقت بالا دارند و به همین خاطر پرفروش ترین بین ضخامت سنج ها هستند. اما در بین ضخامت شمار های غیر دیجیتال و دستی جایگاه پر فروش ترین به ضخامت سنج الکومتر 112 می رسد و یکی از بهترین ضخامت سنج های غیر دیجیتال است.

روش استفاده از ضخامت سنج های دیجیتال، به اینگونه است که بخش مغناطیس یا التراسونیک آن را (بسته به مدل ضخامت سنج) روی بدنه ماشین می گذرانید و به دستگاه متصل به آن نگاه می کنید. روی دستگاه عددی ظاهر می شود که بر اساس استاندارد های ضخامت رنگ ماشین که باید آنها را بشناسید؛ می توانید متوجه شوید که ماشین رنگ شده است یا نه؟

الکومتر چیست؟

ضخامت سنج رنگ الکومتر، همانطور که گفتیم یکی از انواع ساده ضخامت سنج ها هستند که در تشخیص رنگ شدگی خودرو کاربرد فراوان دارند. اما یکی از سوالاتی که به طور مداوم از طرف مشتری پرسیده می شود این است که طرز کار الکومتر چیست؟ نحوه استفاده از الکومتر به این شکل است که اول روی رنگ بدنه تر ماشین قرار می دهید. دقت داشته باشید که این محصول فقط برای رنگ های تر که هنوز خشک نشده اند، کاربرد دارد. بعد از اینکه الکومتر را روی بدنه ماشین قرار دادید، آنرا بر می دارید و تا شماره آخری که رنگی شده است، ضخامت رنگ ماشین شماست. شما برای تشخیص رنگ شدگی باید استاندارد های شخامت رنگ خودرو را بشناسید تا بتواند تشخیص درستی داشته باشید.

روش اندازه گیری با الکومتر
ضخامت سنج الکومتر فیلم تر 112

قیمت الکومتر رنگ خودرو

اگر قصد خرید یک ضخامت سنج رنگ الکومتر برای خود دارید، می توانید خرید خود را در وب سایت رادان انجام دهید و این محصول را برای خود تهیه کنید. قیمت الکومتر رنگ ماشین نیز در فروشگاه رادان بسیار مناسب می باشد و شما می توانید این دستگاه را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت خریداری کنید.

1 دیدگاه برای ضخامت سنج رنگ تر الکومتر 112

  1. علی رازدار

    قیمت شما نسبت به جاهای دیگه مناسبتر هست.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *