ضخامت سنج پلاستیک و لاستیک

ضخامت سنج پلاستیک و لاستیک

ضخامت سنج لاستیک چیست؟

یکی از ابزارهایی که اندازه گیری کمیت فیزیکی مانند طول، ساعت اندازه گیری و یا ساعت شیطونکی نام دارد. اندازه نشان داده شده توسط این دستگاه با بزرگنمایی صد هزار برابر بر روی صفحه نمایش دستگاه نشان داده میشود. دقت اندازه گیری دستگاه اندیکاتور به بزرگنمایی آن بستگی دارد. هر چه بزرگ نمایی بیشتر باشد، به همان مقدار دقت اندازه گیری بیشتر و در مقابل میدان اندازه گیری کمتر می شود.

ضخامت سنج پلاستیک و لاستیک

سختی و سختی سنج چیست ؟ سختی فلزات به مقاومت آنها به تغییر شکل پلاستیک توسط نفوذ یک جسم فرو رونده می گویند. سختی یک ماده خصوصیتی است که به درستی تعریف نشده است؛ البته متناسب با تجربه کسی که با آن سروکار دارد با معنای مختلفی تعریف شود. در مراجع متالوگرافی، سختی نشانگر مقاومت در برابر تغییر شکل است و این ویژگی در فلزاتت معیاری از مقاومت آنها در برابر تغییر شکل پلاستیک توسط نفوذ یک جسم فرو رونده شناخته میشود.

به طور کلی معمولا سختی نشانگر سختی حاکی از مقاومت در برابر تغییر شکل است و این ویژگی در فلزات معیاری از استحکام و مقاومت آنها در برابر تغییر شکل موقت یا همیشگی است. برای فردی که در زمینه علم مکانیک و آزمایش مواد فعالیت دارد، سختی به معنای مقاومت در مقابل فرورفتگی است. اما برای یک مهندس طراح، سختی غالبا یک کمیت معین و از نظر اندازه گیری ساده می باشد و اطلاعاتی از استحکام و عملیات فلز را در اختیارتان قرار می دهد.

میزان سختی، یک خاصیت اساسی ماده نیست. اما در رابطه با خواص پلاستیکی و الاستیکی قطعه مطرح میشود. به عنوان نمونه برای یک قطعه خاص، مقدار سختی در دو نقطه مختلف آن ممکن است فرق داشته باشد. حال اینکه خصوصیتی مانند مدول الاستیسیته برای قطعه مورد نظر مشخص میشود.  روش آزمایش و آماده کردن نمونه معمولا کار ساده ای است و از نتایج بدست آمده می توان در مشخص کردن خصوصیات مکانیکی دیگر استفاده کرد.

تست سختی به طور گسترده ای در بازرسی ها و کنترل قطعات مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید برای خرید انواع سختی سنج لاستیک و پلاستیک و همچنین دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در زمینه کاربرد سختی سنج لاستیک و پلاستیک با مشاوران سایت رادان کیوسی همراه باشید.

کاربرد ضخامت سنج

در این سیستم که اندازه گیری ضخامت توسط سنسور لیزری انجام میشود، می توان ورق هایی را مانند کاغذ و ورق استیل را آنلاین بر روی خط تولید ضخامت سنجی کرد و به کمک خروجی های مختلف سنسورها را در پروسه تولید با انجام تغییراتی، ضخامت را کنترل کرد. این سیستم لرزش ورق هیچ تاثیری بر روی اندازه گیری سیستم ندارد و با دقت صدم میکرون می توان ضخامت سنجی را انجام داد.

خرید دستگاه سختی سنج لاستیک و پلاستیک

سختی سنج لاستیک و پلاستیک برای تست سختی مواد پلاستیک و لاستیک در مدل های Shore 1600 (تک عقربه ای) و Shore 2000 (دو عقربه ای) ساخت یکی از کشورهای معتبر در آمریکا می باشد. دستگاه ضخامت سنج لاستیک و پلاستیک، یک دستگاه قابل قبول برای اندازه گیری سختی مواد نرمی همچون پلاستیک و لاستیک است. ما در این مقاله از سایت رادان کیوسی درمورد یکی دیگر از دستگاه های سختی سنج با شما صحبت کردیم و امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد.

منبع : olympus-ims.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *