معیارهای انتخاب رنگ خودرو در جهان کدام اند؟

معیار انتخاب رنگ خودرو در جهان

چه دلایلی باعث می شود تا برخی کاربران به دنبال خودروی تیره و مشکی باشند و آن را به رنگ سفید و روشن ترجیح دهند؟ معیارهای زیادی برای انتخاب رنگ برای هر شخصی وجود دارد که ما در این مقاله از سایت رادان کیوسی برای شما به بررسی معیار انتخاب رنگ خودرو در جهان می پردازیم و همچنین مطالبی درباره انواع رنگ اتومبیل برای شما قرار می دهیم.

ارتباط برند خودرو ها با محبوب ترین رنگ ها:

در دنیا خیلی ها بنز را با رنگ مشکی میشناسند و پورشه را با رنگ سبز و همچنین فراری را با رنگ قرمز؛ اما میتوان گفت این مشهور بودن رنگ ها به سلیقه و علاقه ی مردم برمیگردد.

رابرت اس مدیر بازاریابی شرکت «DuPont Automotive» یکی از تولیدکنندگان عمده رنگ خودرو در جهان در مصاحبه ای بیان کرد که رنگ تاثیر زیادی  بر ارزش ان خودرو دارد. به عنوان مثال اگر خودرویی با رنگ سال خریداری شود 6 سال دیگر ان محبوبیت دیگر وجود ندارد.

انتخاب رنگ سفید، سیاه، نقره ای، خاکتری و درکل رنگ خنثی مطمئن ترین و سودمند ترین و کم ریسک ترین رنگ در جهان است.

رابرت معتقده در یک بازه زمانی ارتباط عمیق مردم با فناوری باعث شده است آنها را به سمت انتخاب خودروهای نقره ای بکشاند و این باعث شده است که خودرو های مشکی در رنج خودرو های تشریفاتی در کشور ها قرار بگیرد.

معیار انتخاب رنگ خودرو در جهان:

معیار های زیادی برای انتخاب رنگ خودرو (Car paint) وجود دارد که برخی از موارد ان را در زیر برای شما بیان می کنیم؛ اگر شما هم می خواهید با معیار انتخاب رنگ خودرو در جهان آشنا شوید تا اخر این محتوا با ما همراه بمانید:

  • تشخیص بهتر خودرو در شب
  • ست کردن خودرو با محصولات و وسایل خود
  • بالا بودن استهلاک برخی رنگ ها در برابر صدمات
  • رنگ های روشن تر گرما را در تابستان منعکس کرده و داخل آنها خیلی گرم نمی شود.

تاثیر سن و جنسیت افراد در انتخاب رنگ خودروتاثیر سن و جنسیت افراد در انتخاب رنگ خودرو:

سلیقه ی افراد در سنین های مختلف متفاوت است و افراد جوان به دنبال رنگ هایی هستند که جذابیت بیشتری دارند و باعث جلب توجه شود اما افراد مسن و حتی تاجرین و کسانی که شم اقتصادی بالایی دارند به دنبال رنگ هایی هستند که استهلاک کمتری داشته باشند و در انتها افراد میان سال به دنبال رنگ های محبوب مثل مشکی، سفید، ابی و خاکستری می روند.

نکات جالب در مورد پرطرفدار ترین رنگ خودرو در کشور های مختلف و جهان:

  • در سال 2021 و امروزه ذائقه ی مردم ایتالیا به سمت رنگ مشکی سوق پیدا کرده اند.
  • تقریبا 60% از جمعیت بریتانیا برای خودرو های خود از رنگ مشکی، خاکستری و سفید استفاده می شود.
  • در ۵ رنگ اول رتبه بندی از میان رنگ های اصلی تنها رنگ آبی وجود دارد. قرمز رتبه ی ششم به خود اختصاص داده است.
  • در اواخر قرن گذشته رنگ سبز یکی از محبوب ترین رنگ ها برای انتخاب رنگ خودرو بوده است که امروزه جایگاه خود را از دست داده است.
  • و در ایران افراد به دنبال خرید خودرو هایی به رنگ سفید هستند. تا انتهای مقاله معیار انتخاب رنگ خودرو در جهان با ما همراه بمانید.

فروش هرچه  بیشتر خودرو با توجه به رنگ ان:

بر اساس آماره  از DuPont Automotive Colour Popularity Report درسال 2012 خودرو هاي با رنگ سفید پرفروش ترین رنگ خودرو در بین خودرو هاي دست دوم بودند، و بعد  از ان خودرو هاي مشکی و نقره اي در رده هاي بعدی قراردارند.

کلام آخر:

ما در این محتوا از مجموعه رادان کیوسی برای شما مطالبی درباره معیار انتخاب رنگ خودرو در جهان و انواع رنگ اتومبیل قرار داده ایم. شما اگر قصد خرید خودرو با بهترین رنگ را دارید می توانید این مقاله را تا انتها مطالعه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *