ضخامت سنج رنگ وینتکت مدل WT2110 Wintact WT2110 Coating Thickness Gauge

تماس بگیرید

مقایسه
شناسه محصول: WT2110 دسته:

 


شرکت رادان، نماینده انحصاری کمپانی FMC در ایران / دارای گارانتی و خدمات پس از فروش

توضیحات اجمالی

ضخامت سنج وینتکت WT2110

ضخامت سنج وینتکت مدل WT2110 یکی از بهترین انواع دستگاه های ضخامت سنج رنگ خودرو است و تولید آن نیز بر عهده کمپانی Wintact چین میباشد. دستگاه ضخامت سنج مدل WT2110 یک دستگاه دوکاره با قابلیت اندازه گیری ضخامت رنگ بر روی بدنه های آهنی و آلومینیومی میباشد و توانایی تشخیص اتوماتیک جنس بدنه رادارد. ضخامت سنج wt2110 یکی از دقیق ترین و بهترین انواع ضحامت سنج رنگ خودرو است که می توانید تهیه کنید. در ادامه این مطلب در سایت رادان، قصد داریم تا شما را به طور کامل با این دستگاه آشنا کنیم.

wintact wt2110 ، جدیدترین دستگاه ضخامت سنج با صفحه کاملا رنگی که بصورت شارژی عمل می کند و برای اندازه گیری ضخامت پوشش غیر مغناطیسی بر روی فلزات مغناطیسی و پوشش غیر فلزی بر روی فلزات غیر مغناطیسی بکار می رود. اگر شما هم به دنبال خرید ضخامت سنج رنگ و پوشش وینتکت مدل wt2110 هستید می توانید با چند کلیک در همین صفحه به صورت آنلاین سفارش دهید.

 

ضخامت رنگ خودرو

اما سوالی که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید، این است که دانستن رنگ خودرو چه کمکی می تواند به ما بکند؟ یکی از مهم ترین معیار هایی که افراد حرفه ای قبل از خرید ماشین، به آن دقت می کنند این است که ضخامت رنگ ماشین چقدر است که به ما میفهماند که آیا یک ماشین رنگ شده است یا نه؟ بله ضخامت رنگ ماشین، می تواند این موضوع را به ما ثابت کند. رنگ خودرو های مختلف، یک ضخامت خاصی دارد. ضخامت رنگ ماشین را با ضخامت سنج های مختلف انداز می گیرند و اندازه آن را نیز بر اساس میکرون اعلام می کنند. هر میکرون 0.001 میلی متر است. البته یک نکته مهم درباره استفاده از ضخامت سنج های رنگ خودرو این است که باید استاندارد های ضخامت رنگ خودرو را بشناسید تا بتوانید به خوبی رنگ شدگی را تشخیص دهید.

ضخامت سنج وینتکت
ضخامت سنج وینتکت

استاندارد های ضخامت سنج اتومبیل

همانطور که گفته شد دانستن استاندارد رنگ خود و ضخامت آن می تواند به شما کمک کند تا بتوانید رنگ شدگی بدنه یک ماشین تشخیص دهید. استاندارد ضخامت رنگ ماشین را در پایین برای شما توضیح داده ایم.

 • بدنه ماشین: بدنه فلزی و آهنی ماشین، لایه  اول از ضخامت رنگ است که البته بین لایه های رنگ حساب نمی شود ولی در تشخیص ضخامت نقش بسیار مهم و کلیدی دارد. این قسمت در بخش در ضخامت رنگ ماشین حساب نمی شود.
 • لایه Primer: این لایه، لایه دوم از رنگ خودرو است. لایه رنگ پرایمر لایه اول از رنگ است که برای محکم تر شدن رنگ خودرو به روی آن زده می شود. لایه پرایمر از 40 تا 55 میکرون ضخامت دارد.
 • لایه رنگ Basecoat: این لایه سوم، رنگی اصلی است که کارخانه روی ماشین می زند و این رنگ نیز از رنگ هایی است که کارخانه روی اتومبیل می زند. این لایه نیز از 10 تا 20 میکرون ضخامت دارد. این لایه همان لایه نقره ای رنگ است که اگر کمی از رنگ ماشین برود، متوجه آن می شوید و آن را می بینید.
 • لایه Clear Coat: این لایه، رنگ آخری است که کارخانه روی ماشین می زند. این لایه در اصل آن رنگ ماشین است که ما می بینیم. لایه کلیر هم از 30 تا حداکثر 50 میکرون ضخامت دارد.

در واقع هنگامی که از ضخامت سنج های دیجیتال استفاده می کنید، باید بر طبق این استاندارد، رنگ خودرو را بررسی کنید. معمولا تا عدد 146 میکرون یا 0.146 میلی متر، ضخامت رنگ ماشین مناسب است و نشانه رنگ نشده بودن ماشین می باشد. اما اگر این عدد بالاتر برود، احتمال رنگ شده بودن ماشین بیشتر می شود.

 

خصوصیات ضخامت سنج وینتکت

قابلیت چرخش صفحه تصویر به صورت اتوماتیک

چنانچه دستگاه را 90 درجه در هر جهتی و یا 180 درجه بچرخانیم ، صفحه تصویر دستگاه به صورت اتومات چرخش را تشخیص و میچرخد که البته این چرخش با کمی تاخیر انجام میگیرد.

صفحه تصویر رنگی

صفحه تصویر تمام رنگی این دستگاه ضخامت سنج وینتکت از خصوصیات بارز آن میباشد که حس مطلوبی در هنگام ضخامت سنجی به کارشناس انتقال میدهد.

باتری قابل شارژ

به همراه دستگاه سه عدد باتری نیم قلمی قابل شارژ، شارژر و کابل مربوطه ارائه میگردد. برای شارژ باتری دستگاه یک عدد پورت USB تعبیه شده است و نیازی به خارج کردن باتری از دستگاه نمباشد.

ویژگی ها و قابلیت های ضخامت سنج WT2110

 • نمایش ضخامت رنگ بدنه خودرو بر حسب میکرون (μm) یا هزارم میلیمتر و میلز (mils) یا هزارم اینچ ، و میلیمتر (mm) ، با دقت بالا
 • نمایش مینیمم، ماکزیمم و میانگین
 • قابلیت چرخش صفحه تصویر
 • چراغ صفحه نمایش جهت کارشناسی در شب و نور کم
 • اندازه گیری ضخامت با رنج صفر الی 1500 میکرون
 • امکان کالیبره کردن دستگاه تشخیص رنگ خودرو با استفاده از فویلهای کالیبراسیون
خصوصیات ضخامت سنج WT2110
خصوصیات ضخامت سنج WT2110

انواع ضخامت سنج های رنگ خودرو

ضخامت سنج های رنگ تر یا ضخامت سنج ساده

اولین نوع ضخامت سنج ها، ضخامت سنج های ساده هستند؛ مثل الکومتر ها که از آنها در تشخیص ضحامت رنگ تر ماشین استفاده می شود. برای اینکار الکومتر یا ضخامت سنج ساده را در رنگ مایع فرو می کنیم تا به بدنه ماشین برسد و سپس می توان ضخامت رنگ ماشین را از آخرین قسمتی که رنگی شده بود؛ تشخیص داد.

ضخامت سنج های مغناطیسی

نوع دوم ضخامت سنج ها، ضخامت سنج های رنگ خودرو الکترومغناطیس یا مغناطیسی هستند که به وسیله امواج مغناطیسی کار می کنند. یکی از انواع این ضخامت سنج ها ضخامت سنج های آهنربایی یا قلم های کارشناسی رنگ خودرو می باشند.

ضخامت سنج های التراسونیک

این نوع از ضخامت سنج ها نوع آخر و پیچیده ضخامت سنج ها هستند. ضخامت سنج های التراسونیک معمولا به طور دیجیتال درست می شوند و با موج های صوتی کار می کنند. ضخامت سنج وینتکت یا ضخامت سنج fmc نوعی از این ضخامت سنج ها هستند.

 

ویژگیهای سنسور های آنالیز ضخامت سنج رنگ خودرو وینتکت

 • سنسور کوچک با عملکرد مناسب جهت ضخامت سنجی سطوح منحنی بدنه انواع خودروهای خارجی
 • V-Grove سنسور دستگاه امکان انجام کارشناسی خودرو در لبه های بدنه که دارای انحنا زیاد میباشد را فراهم نموده است

مشخصات ضخامت سنج رنگ خودرو وینتکت

مشخصات ضخامت سنج رنگ وینتکت

ابعاد 3 * 4 * 7 سانتی متر
وزن 130 گرم
دامنه اندازه گیری 0 تا 1500 میکرون
دقت 0.1 میکرون
باتری باتری نیم قلم شارژیبل
قابلیت خاموش شدن اتوماتیک دارد
اقلام همراه کیف حمل | فویل کایبراسیون | تست پلیت آهنی
سایر مشخصات صفحه رنگی با قابلیت نمایش آمار | سنسور عملکرد FN

 

امکانات دستگاه

 • امکان ضخامت سنجی به صورت نقطه به نقطه (single) ، ممتد (Continuous)
 • نمایش ماکزیمم، مینیمم ، میانگین بر روی صفحه نمایش
 • خاموش شدن اتوماتیک دستگاه تشخیص رنگ ماشین در صورت عدم استفاده پس از دو دقیقه
 • قابلیت تشخیص اتوماتیک جنس بدنه ( آهن یا آلومینیوم)  و نمایش بر روی صفحه تصویر
 • منبع تغدیه دستگاه: سه عدد باتری نیم قلمی ساده و یا قبل شارژ
 • درصد خطای پایین در حد 2 درصد است.

 

خرید ضخامت سنج وینتکت

اگر شما هم قصد دارید تا ضخامت سنج wintact wt2110 را برای خود خریداری کنید تا بتوانید رنگ شدگی ماشین ها را تشخیص دهید، می توانید این دستگاه را با بهترین کیفیت و قیمت از وب سایت رادان تهیه کنید و با خرید اینترنتی از رادان در هزینه ها و زمان زیادی صرفه جویی کنید.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “ضخامت سنج رنگ وینتکت مدل WT2110”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *