ضخامت سنج چیست؟

ضخامت سنج چیست؟

ضخامت سنج چیست؟ آیا تا بحال شده است که شما یا نزدیکانتان بخواهید یک ماشین کار کرده و دست دوم را خریداری کنید؟ اگر این خرید را قبلا انجام داده باشید می دانید که تست رنگ شدگی خودرو، یکی از مهم ترین کار هایی است که باید قبل از خرید انجام دهید و از جواب آن مطمئن شوید.

تست رنگ شدگی ماشین نشان می دهد که آیا یک ماشین رنگ شده است یا نه رنگی که روی آن می بینید، رنگ اولیه و طبیعی آن است. جواب این سوال برای خریداران بسیار مهم است و اهمیت بسیار زیادی دارد. وقتی یک ماشین رنگ شده باشد، معمولا به این معنی می باشد که ماشین تصادف کرده یا ضربه و اتفاق خاصی، باعث شده که رنگ آن از بین برود و یک بار دیگر رنگ شده است.

گاها افراد سودجو قصد می کنند تا با نگفتن این موضوع، پول بیشتری برای فروش ماشین به دست بیاورند. تست رنگ شدگی ماشین این موضوع را روشن می کند و معمولا نیز این کار توسط ضخامت سنج ها انجام می شود. در ادامه این مقاله در وب سایت رادان، قصد داریم تا شما را کمی با ضخامت سنج ها و انواع آنها آشنا کنیم.

 

تشخیص رنگ خودرو چیست؟

تشخیص رنگ خودرو یا تست رنگ شدگی یکی از انواع تست هایی است که از ماشین های کار کرده گرفته می شود تا بتوان متوجه شد که ماشین رنگ شده است یا نه؟ این تست نشان می دهد که یک ماشین رنگ شده است و باید به تصادف کردن آن در گذشته شک کنید و مواظب باشید که ماشینی که قصد خرید آن را دارید، همان چیزی باشد که به شما گفته می شود.

برای انجام دادن این کار نیز دو روش وجود دارد. روش چشمی که در آن شما باید با نگاه کردن دقیق و انجام آزمایش هایی خاصی با دست و غیره، متوجه شوید که ماشین رنگ شده است. این روش به تجربه و مهارت بسیار زیادی نیاز دارد. روش دوم نیز استفاده از دستگاه هایی مثل ضخامت سنج های اتومبیل است. در بخش بعد بیشتر درباره ضخامت سنج ها صحبت خواهیم کرد.

 

ضخامت سنج چیست؟

ضخامت سنج ها، دستگاه هایی هستند که در دو مدل آهنربایی و التراسونیک تولید می شوند و کاربرد آنها فقط در این است که آنها را روی نقاط مختلفی از بدنه ماشین بگذارید و عددی که به شما نشان می دهد را جایی یاد داشت کنید. تفاوت داشتن این اعداد با یکدیگر یکی از راه های فهمیدن رنگ شدگی ماشین است. راه دیگر شما این است که با استاندارد های رنگ ماشین آشنا باشید تا بتوانید برای رنگ شدگی تخمینی داشته باشید.

 

استاندارد های رنگ خوردو

رنگ ماشینی که شما روزانه سوار می شوید و با آن به مکان های مختلف می روید و نقل و انتقال های شما را آسان تر کرده است، یک استاندارد به خصوص دارد که باعث می شود در صورتی که یک ماشین رنگ شده بود، شما بتوانید متوجه این موضوع شوید. رنگ روی ماشین شما یک استاندارد دارد و شما میتوانید با شناختن آن بدنه رنگ شده یا رنگ نشده را از هم تشخیص دهید. شما میتوانید برای آشنایی بیشتر با این استاندارد ها، به مقاله «استاندارد های رنگ خودرو» مراجعه کنید و با این استاندارد ها و لایه های مختلف رنگ ماشین آشنا شوید.

 

انواع ضخامت سنج کدامند؟

ضخامت سنج های الکترومغناطیسی

دسته عظیمی از ضخامت سنج ها به صورت مغناطیسی هستند و با آهنربا کار می کنند و که ب دو مدل ساده و پیشرفته وجود دارند. مدل ساده ضخامت سنج های آهنربایی، همان قلم های کارشناسی خودرو هستند که باید آنها را به قسمت های مختف بدنه بچسبانید و آرام به سمت مخالف بکشید. این قلم های کارشناسی روی خود خط ها و رنگ هایی دارند که به شما نشان می دهند.

دسته دوم ضخامت سنج های الکترومغناطیسی، دستگاه هایی هستند که روی بدنه قرار می گیرد و شما میتوانید به راحتی مقدار ضخامت رنگ اتومبیل را به راحتی و دقیق ببینید و راجع به آن نظر بدهید.

ضخامت سنج های التراسونیک

ضخامت سنج های التراسونیک نیز نوعی از دستگاه های ضخامت سنج هستند که مثل ضخامت سنج های پیچیده مغناطیسی عمل می کنند و باید آنها را روی بدنه بگذارید تا بتوانند ضخامت رنگ ماشین را به روش خاصی تخمین می زنند و این تخمین بسیار دقیق است و شما میتوانید به آن اعتماد داشته باشید.

 

خرید ضخامت سنج های رنگ خودرو

اگر قصد خرید یک ضخامت سنج برای تست رنگ خودرو، را دارید، می توانید انواع دستگاه های ضخامت سنج را در سایت رادان، مرجع خرید انواع دستگاه های کارشناسی ماشین، خریداری کنید و برای تست رنگ خودرو های مختلف استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *