نرم افزار عیب یابی خودرو

عیب یابی خودرو

نرم افزار عیب یابی خودرو یکی از راحت ترین روش ها برای عیب یابی خودرو است که همیشه در دسترس می باشد؛ بنابراین این نرم افزار می‌تواند برای افرادی که به تعمیر خودرو علاقه دارند می تواند یک اپلیکیشن کاربردی و خوبی باشد. وبسایت رادان کیوسی در این مقاله قصد دارد به بررسی و اموزش نحوه کار با نرم افزار عیب یابی خودرو بپردازد.

نرم افزار عیب یابی خودرو چیست؟

این نرم افزار به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی انواع مشکلات خودرو خود را پیدا کنید و با ترفند های رفع این مشکلات را به خوبی آموزش می دهد. علاوه بر آن افرادی که علاقمند هستند که راجع به قطعات مختلف خودرو و ک

ارایی آن ها اطلاعاتی کسب کنند می توانند با کمک این برنامه به راحتی این کار را انجام دهند. لازم به ذکر است که نکاتی راجع به شتباهات رایج در رانندگی و اصطلاحات رایج در خودرو، در این نرم افزار آمده است. در قسمت عیب یابی خودرو، شما می توانید به مجموعه‌ای از ایرادات خودرو و نحوه رفع مشکل آن‌ها دسترسی داشته باشند.

انواع نرم افزار عیب یابی خودرو:

نرم افزار های بسیاری برای عیب یابی خودرو وجود دارد که هر کدام کاربرد ها و ویژگی های خاص خود را دارن که مهم ترین آن ها عبارتند از:

  • IKCODIAG 9.82
  • Torque pro
  • نرم افزار عیب یاب آسان دیاگ
  • ACTIA Multi-Diag III 2018 SP1
  • همراه مکانیک
  • EOBD Facile

بخش های نرم افزار عیب یابی خودرو

برنامه عیب یابی خودرو مطالب خود را در 4 دسته بندی گوناگون قرار داده است که عبارتند از:

  1. عیب یابی خودرو
  2. آشنایی با قطعات خودرو
  3. اشتباهات رایج
  4. اصطلاحات رایج

چه زمانی خودرو ما نیاز به عیب یابی دارد؟

چراغ هشدار نشان می دهد:

هنگامی که یکی از سنسورها خطا را تشخیص داده و آن را در واحد کنترل موتور برجسته می کند، چراغ های هشدار ظاهر می شوند. حدود 200 کد هشدار وجود دارد، بنابراین باید آن را نزد یک متخصص ببرید تا بتواند سیستم را بررسی کند، منبع هشدار را پیدا کند و تعمیرات لازم را انجام دهد.

فرمان می لرزد:

دلایل متعددی وجود دارد که باعث می شود فرمان هنگام رانندگی با خودرو تکان بخورد. اگر این اتفاق بلافاصله پس از استارت زدن خودرو و دور شدن از آن رخ دهد، معمولاً قطعات تعلیق آسیب دیده یا بلبرینگ چرخ ها مقصر هستند. اگر چرخ با سرعت‌های بالاتر تکان می‌خورد، بیشتر اوقات مشکل تعادل لاستیک یا چرخ است. برای حل این مشکل باید ماشین را برای بازرسی مکانیکی مناسب ببرید. این می تواند به سادگی یک راه حل ساده باشد که چرخ ها را در یک راستا قرار دهید.

لنت های ترمز فرسوده شده اند:

ترمزها به طور طبیعی با استفاده از بین می‌روند؛ بنابراین بسیار مهم است که تعمیر و نگهداری را حفظ کنید و مطمئن شوید که هر مشکلی مدت‌ها قبل از از کار افتادن ترمزها برطرف شده است. گاهی اوقات عیوب کارخانه به این معنی است که لنت ترمز و روتورها سریعتر از حالت عادی فرسوده می شوند.

ترمزها صدای جیر جیر دارند:

سیستم ترمز مانند هر قسمت متحرک دیگری که در خودرو دارید شروع به فرسودگی می کند. ترمزها حیاتی هستند، برای اطمینان از اینکه می توانید ایمنی را متوقف کنید ضروری هستند، بنابراین هر نوع مشکل مربوط به ترمز، از جمله صدای غیرعادی یا پدال ترمز نرم، باید توسط یک مکانیک حرفه ای در اولین فرصت ممکن رسیدگی شود. برخی از مشکلات جزئی وجود دارد که می تواند باعث جیرجیر یا جیغ ترمزها شود، اما هنگامی که متوجه ساییدگی شدید، قطعاً باید آنها را تعویض کنید.

لاستیک ها صاف هستند:

بدیهی است که یک لاستیک در صورت پنچر شدن پنچر می شود، اما می تواند ناشی از ساییدگی و پارگی معمولی نیز باشد. چرخاندن لاستیک ها مطابق با دستورالعمل های سازنده می تواند به افزایش عمر آنها کمک کند. بهترین روش این است که هنگام تعویض روغن موتور یا هر 5000 کیلومتر، لاستیک ها را بچرخانید.

نتیجه گیری

امروزه نرم افزار عیب یابی خودرو بسیار رایج و کاربردی واقع شده است؛ زیرا دسترسی به آن بسیار آسان است. این نرم افزار برای افرادی که تمایل دارند در این حوزه اطلاعات جمع آوری کنند نیز بخش های زیادی دارد که این امر باعث شده تا در میان مردم خود را محبوب سازد. امیدوارم که این مقاله از سایت رادان کیوسی مورد پسند شما واقع شده باشد. در صورت رضایت از ما، نظرات خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *