با ضرورت کارشناسی خودرو دست دوم در ایران آشنا شوید!

ضرورت کارشناسی خودرو دست دوم در ایران

خرید و فروش زیاد خودرو، دلیل اصلی ضرورت کارشناسی خودرو دست دوم در ایران می باشد. ما در این مقاله از سایت رادان کیوسی برای شما به بررسی ضرورت کارشناسی خودرو دست دوم و متوسط کارکرد ماشین در سال می پردازیم. ما همچنین برای اطلاعات بیشتر شما مطالبی درباره کارشناسی رنگ و بدنه خودرو نیز قرار داده ایم که می توانید آن را هم مطالعه نماید.

با دلایل ضرورت کارشناسی خودرو دست دوم در ایران آشنا شوید!

از انجایی که افراد عادی در این زمینه اطلاعات کافی ندارند نمی توانند به خوبی تشخیص دهند، بنابراین کارشناسی را باید به افرادی سپرد که توانایی و علم کافی در این زمینه دارند. در ادامه برای شما دلایل ضرورت کارشناسی خودرو دست دوم در ایران را قرار می دهیم تا در این باره اطلاعات کافی داشته باشید:

  • اگر خرید خودروی دست دوم بدون مشاوره گرفتن از کارشناس خودرو (Bachelor of Automotive) باشد و سلامت خودرو بررسی کافی نشود و بر خریدار ضرر مالی بسیار زیادی وارد می شود.
  • از قدیم‌الایام گفته‌اند که نمی‌شود از ظاهر قضاوت کرد و ممکن است خودرویی که قصد خرید ان دارید ظاهر خوبی داشته باشد اما در باطن خود ایراد های فنی زیادی داشته باشد
  • به عنوان مثال گاهی اوقات فروشنده خودرو با دستکاری کیلومترشمار باعث می شود میزان مسافت طی شده کمتر به خریدار نشان داده شود و فقط یک متخصص ماهر می تواند متوجه ان شود.

 محدودیت عرضه ی خودرو داخلی:

در شرایط اکنون که با محدودیت عرضه خودرو داخلی در سطح کشور و از سوی دیگر ممنوعیت واردات خودرو در 2 سال اخیر مواجه بوده ایم به طور طبیعی خرید و فروش خودروهای کارکرده جذابیت بیشتری پیدا کرده است. تا آخر مقاله ضرورت کارشناسی خودرو دست دوم در ایران با ما همراه باشید.

ناچیز بودن قیمت کارشناسی خودرو:

قیمت خدمت کارشناسی خودرو در محل نسبت به قیمت خودرو عددی کاملاً ناچیز است. به عنوان مثال اگر شما برای کارشناسی یک پراید 150 میلیون تومانی حدود 200 هزار تومان هزینه کنید که در صورت کشف ایراد مانند رنگ شدگی و غیره می توان نقص های ان را فهمید و ده ها هزار برابر از هزینه ی کارشناسی سود برد.

نکات فنی پیش از خرید خودرو:

  1. متوسط کارکرد ماشین در سال:

در ابتدا باید به میانگین کارکرد سالانه خودرو توجه کنید و مطمئنا نباید کارکرد آن بیش از حد استاندارد باشد در غیر این صورت خودرو فرسوده محسوب می شود و میانگین کارکرد قابل قبول سالانه خودرو سالانه حدود 12 تا 15 کیلومتر است.

  1. کارشناسی بدنه:

بدنه خودرو باید از لحاظ رنگ، صافکاری و غیره بررسی شود و بدلیل هر ایراد کوچک و بزرگی از قیمت ان کم شود.

  1. تست شتاب و کلاج:

اگر وقتی ماشین را در سربالایی با دنده 3 قرار دهید و ارام پای خود را از روی کلاچ بردارید پس از اندکی لرزش خاموش شود صفحه کلاچ شما سالم است ولی اگر بدون هیچ شتابی گاز هدر رود کلاچ شما ضعیف و نیاز به تعویض دارد. با ما برای مطلع شدن از دیگر دلایل ضرورت کارشناسی خودرو دست دوم در ایران همراه بمانید.

  1. متوسط کارکرد ماشین در سالکنترل روغن موتور و دور پیشرانه:

پیش از روشن کردن خودرو باید به مقدار و رنگ روغن خوردو توجه کرده که در حد قابل قبول باشد و چراغ روغن سریع خاموش شود و غیره:

  1. کنترل قطعات و ایرادات احتمالی:

دود زیاد خروجی از اگزوز،خرابی جلوبندی، سیستم ترمز خراب ، وجود پوسیدگی و زنگ‌زدگی در هر یک از قطعات بدنه ، لرزش ماشین، تسمه تایم خودرو و کشش فرمان هنگام رانندگی از مواردی هستند که هر یک، قیمت و عمر خودرو را کاهش می دهد.

  1. کنترل تجهیزات رفاهی:

اگر خودرو ظاهر تمیزی داشته باشد می توان تشخیص داد راننده اهمیت زیادی به خودروی خود میدهد و سرویس فنی خودروی خود را مرتبا چک می کند تا ایرادی نداشته باشد.

نتیجه گیری:

برخی از آیتم های کارشناسی نیاز به ابزارالات دقیق و مخصوص دارند که شما می توانید بهترین تجهیزات را از ما خریداری نماید. ما در این مقاله از سایت رادان کیوسی برای شما به بررسی ضرورت کارشناسی خودرو دست دوم در ایران و متوسط کارکرد ماشین در سال می پردازیم. همچنین برای اطلاعات بیشتر شما مطالبی درباره کارشناسی رنگ و بدنه خودرو نیز قرار داده ایم که می توانید آن را هم مطالعه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *