با مراحل تغییر رنگ خودرو آشنا شوید!

مراحل تغییر رنگ خودرو

با یک نگاه در خیابان ها می توانیم متوجه آن شویم که اکثر خودرو هایی که شرکتهای خودروسازی می زنند، به رنگ مشکی، سفید، نقره ای و نوک مدادی می باشد. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که پرا خودرو به رنگ قرمز، آبی یا بنفش نداریم؟ اکثر خودروسازان علاقه ای به این رنگ ندارند و دلیل آن هم این است که برای این رنگ خودرو، مشتری ای وجود ندارد. ما در این مقاله از سایت رادان کیوسی قصد داریم برای شما مطالبی درباره مراحل تغییر رنگ خودرو، مجوز تغییر رنگ خودرو، هزینه تغییر رنگ خودرو، معایب تغییر رنگ ماشین و قوانین جدید تغییر رنگ خودرو قرار دهیم، همچنین شما می توانید برای خواندن مقاله کارشناسی رنگ و بدنه خودرو از مجموعه رادان کیوسی همراه ما باشید.

مراحل تغییر رنگ خودرو:

شاید شما هم مثل بسیاری از جوانان امروزه، علاقه به داشتن خودروهایی دارید که با دیگر خودروها متفاوت باشد و شما را در بین مردم خواص کند و علاقه دارید خودروی خود را تغییر رنگ دهید و یا اسپرت کنید؛ برای آگاهی از مراحل تغییر رنگ خودرو با ما باشید:

مرحله اول: مجوز برای تغییر رنگ خودرو:

مرحله اول برای تغییر رنگ (Change the color of the car) خودرو مراجعه به مرکز تعویض پلاک خودرو و اخذ مجوز می باشد. این نکته را در نظر داشته باشید شما زمانی که به این مراکز مراجعه می کنید باید برگه سبز خودرو را همراه خود داشته باشید.

مرحله دوم: صدور مجوز:

در مراحل تغییر رنگ خودرو، دومین مرحله گرفتن مجوز می باشد. در مراکز تعویض پلاک خودرو، کارشناسانی هستند که باید اصالت خودروی شما را تایید کنند. منطور از اصالت خودرو یعنی اینکه شماره پلاک خودرو، شماره موتور و غیره با اطلاعات در برگه سبز خودرو یکسان باشد. اگر همه این مراحل به خوبی پیش برود، کارشناسان برای شما مجوز تغییر رنگ خودرو را صادر می کنند.

مرحله سوم: مراجعه به صافکار:

شما با داشتن مجوز تغییر رنگ می توانید به صافکار مراجعه کنید و از آن بخواهید تعویض رنگ خودروی شما را انجام دهد.

مرحله چهارم: ثبت کردن تغییر رنگ در سند اصلی خودرو:

در مراحل تغییر رنگ خودرو، آخرین مرحله ثبت رنگ جدید در برگه سبز خودرو می باشدپس از رنگ کردن خودرو، شما مجدد باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه نماید تا رنگ جدید خودرو بررسی شود. اگر در این مرحله رنگ خودرو با آنچه در مجوز تایید شده است یکسان نباشد، رنگ خودرو باید تعویض و اصلاح شود. در نهایت رنگ خودروی شما توسط کارشناسان تایید و برگه سبز جدید خودرو توسط پست برای شما ارسال می شود.

مجوز تغییر رنگ خودرو:

مراحل تغییر رنگ خودرو: شما برای آنکه بتوانید مجوز تغییر رنگ را از کارشناسان مرکز تعویض پلاک بگیرید باید یک سری مدارک را در دست داشته باشید:

  • برگه سبز خودرو
  • گواهی نداشتن جریمه
  • بیمه شخص ثالث
  • کارت ملی و شناسنامه صاحب اصلی خودرو
  • مدارک احراز محل سکونت صاحب اصلی خودرو

مجوز تغییر رنگ خودرو

قوانین جدید تغییر رنگ خودرو:

  • تغییر رنگ خودرو یک فرایند طولانی مدت می باشد و ممکن است بین 3 الی 4 هفته زمان نیاز باشد.
  • در صورت تغییر رنگ بدون مجوز، خودروی شما متوقف می شود.
  • اگر مراحل تغییر رنگ خودرو را طی نکنید جریمه خواهید شد.
  • استفاده از رنگ های خواص مثل رنگ تاکسی ها برای خودروهای شخصی ممنوع می باشد.

هزینه تغییر رنگ خودرو:

مبلغی ک از شما در مرکز تعویض پلاک برای صدور مجوز تغییر رنگ می گیرند، رقمی ناچیز می باشد. عمده هزینه این کار، هزینه تغییر رنگ خودرو می باشد که به رنگ کاری و صافکاری داده می شود و تعیین این هزینه هم به عواملی زیادی بستگی دارد.

ما در این مقاله از مجموعه رادان کیوسی برای شما مطالبی درباره مراحل تغییر رنگ خودرو، هزینه تغییر رنگ خودرو، قوانین جدید تغییر رنگ خودرو،  معایب تغییر رنگ ماشین و مجوز تغییر رنگ خودرو قرار داده ایم؛ شما می توانید برای خواندن مقاله کارشناسی رنگ و بدنه خودرو از مجموعه رادان کیوسی همراه ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *