آشنایی با ترفند کلاهبرداران در خرید خودرو

ترفند کلاهبرداران در خرید خودرو

ما در این مقاله از سایت رادان کیوسی برای شما مطالبی درباره ترفند کلاهبرداران در خرید خودرو؛ انواع کلاهبرداری خودرو؛ شیوه جدید کلاهبرداری خودرو و مواردی در این مورد را برای شما قرار می دهیم. شما می توانید برای آشنایی با این روش ها تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ترفند کلاهبرداران در خرید خودرو:

همانطور که همه می دانید امروزه بازار خرید و فروش خودرو فراز و نشیب های زیادی دارد؛ شما باید با ترفند کلاهبرداران در خرید خودرو آشنا باشید تا هرگز گول آن ها را نخورید.

  • تنظیم قولنامه:

توجه داشته باشید  که قولنامه ای که برای خرید و فروش خودرو بین دو طرف بسته می شود در واقع قراردادی است که تمام شرایط و ضوابط قرارداد در آن قید می شود و اگر به صورت تخصصی و همه جانبه نباشد می تواند برای شما دردسر ساز باشد. بنابراین می توانید از مشاورین تخصصی برای بستن قرارداد کمک بگیرید. تا انتهای مقاله ترفند کلاهبرداران در خرید خودرو با ما همراه باشید

  • مغایرت قطعات خودرو:

ممکن است خودروی تحویل داده شده، خودرویی مشابه با خودروی بازدیدی باشد اما با قطعاتی با کیفیت پایین تر و یا ناسالم.  تشخیص این مسئله تقریبا ناممکن است به این دلیل که شما با چند روز بازدید متوجه نخواهید شد و باید شماره شاسی تمام قطعات را با سند خودرو مطابقت دهید.

  • تعویض قطعات:

در ادامه مقاله ترفند کلاهبرداران در خرید خودرو  (Vehicle matching scam)  به توضیح تعویض قطعات خودرو می پردازیم: ممکن است هنگامی که شما در حال چانه زنی بر سر قیمت خودروی مورد نظر خود هستید، در پارکینگ قطعات خودرو را با قطعات تصادفی و آسیب دیده تعویض کنند و یا شما با کارشناس انتخابی خود خودرو را بررسی می کنید و کارشانس تایید می کند که این خودرو مشکلی ندارد.

قرارداد بسته می شود و بخشی از مبلغ نیز پرداخت می شود. پس از تعویض پلاک شما متوجه می شوید خودرویی که کارشناس تایید کرده است با خودرویی که شما هم اکنون می بینید متفاوت است.

  • خریداران جعلی:

گاهی ممکن است تعداد زیاد خریدارانی که شما می بینید باعث  عجله شما برای خرید شود غافل از اینکه تعداد زیادی از این افراد بازیگرانی هستند تا شما برای خرید عجله کنید. این خرید قطعا بدون بررسی دقیق انجام می شود و باعث ضرر و زیان شما می شود. تا انتهای مقاله ترفند کلاهبرداران در خرید خودرو با ما همراه باشید.

  • بررسی کارشناسان:

ترفند کلاهبرداران در خرید خودرو : برخی مواقع کارشناسانی که فروشندگان به شما معرفی می کنند از آشنایان خود آن ها هستند و ممکن است در بررسی های خود ایراداتی که قطعات دارند را به شما نگویند و همین مسئله ضرر قابل توجهی به شما وارد می کند.

  • انواع کلاهبرداری خودروپرداخت اقساط:

در برخی مواقع که خریدار تصمیم گرفته است ابتدا هزینه خودروی مورد نظر خود را به صورت اقساط پرداخت کند سپس خودرو را دریافت کند. اکثر اوقات دیده شده است که فروشنده پس از دریافت قسط های اول ناپدید شده و خریدار نه خودرو و نه فروشنده را ببیند.

  • عیوب خودرو های دست دوم:

در یک بازدید معمولی و بدون کارشناس نمی توان متوجه عیوب خودرو شد و فروشنده هم راجع به این عیوب به شما هیچ چیزی نگوید. این مشکلات به جز ضرر مالی که به شما می رساند، حتی می تواند جان شما و عزیزانتان را تهدید کند.

طبق آمار به‌دست آمده از بین هر ۴ خودرو، ۳ خودرو دارای مشکلات فنی و بدنه هستند. تا انتهای مقاله ترفند کلاهبرداران در خرید خودرو با ما همراه باشید.

  • تقسیم کردن قبض پارکینگ:

ترفند کلاهبرداران در خرید خودرو : کلاهبرداران از فروشندگان درخواست می کنند تا خودرو را در پارکینگی پارک کرده و قبض آن را به دو قسمت تقسیم کنند تا بدون دیگری نتواند خودرو را از پارکینگ خارج کند اما خریدار کلاهبردار هر بار با دلایلی مثل رنگ داشتن بدنه، خراب بودن موتور و .. خرید را به تاخیر می اندازد یا از تظاهر به پشیمانی از خرید می کند تا فروشنده را مجبور کند قیمت پایین تری پیشنهاد کند.

فروشنده خودرو را با قیمت پایین تری به خریدار می فروشد اما می تواند با ارائه مدارک خودرو و پرداخت هزینه خیلی کمی خودرو را از پارکینگ خارج کند واز فروش آن اجتناب کند.

  • فروش خودرو لو آپشن به جای فول آپشن:

این نوع حیله بیشتر در فروش خودروهای لوکس دیده می شود. به طوری که فروشندگان خودرو با اضافه کردن آپشن های تقلبی به خودروهای لو آپشن سود زیادی را کسب می کنند به خاطر اینکه این خودرو ها را به عنوان فول آپشن به خریدار می فروشند.

انواع کلاهبرداری خودرو:

ما در این مقاله از مجموعه رادان کیوسی برای شما مطالبی درباره ترفند کلاهبرداران در خرید خودرو؛ انواع کلاهبرداری خودرو؛ شیوه جدید کلاهبرداری خودرو قرار داده ایم. اگر شما هم می خواهید از فریب افراد سودجو به دور باشید این انتها را تا انتها مطالعه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *