پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو (معایب و مزایای استفاده از نانو سرامیک)

پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو

یکی از موضوع هایی که برای ماشین بازان خیلی اهمیت دارد، زیبایی بدنه اتومبیل می باشد. ما در این مقاله از سایت رادان کیوسی برای شما مطالبی درباره پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو؛ مواد سرامیک خودرو؛ معایب پوشش نانو سرامیک خودرو و قیمت نانو سرامیک بدنه خودرو را قرار دهیم تا شما با آگاهی کامل اقدام به این کار کنید. همچنین شما می توانید برای آنکه درباره رنگ و بدنه خودرو مطالبی بیشتری بدانید می توانید به مقاله کارشناسی رنگ و بدنه خودرو مراجعه نماید.

پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو چیست؟

یک راهکار برای زیبایی و محافظت از رنگ و بدنه خودرو، پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو می باشد. شما با سرامیک کردن بدنه خودروی خود می توانید زیبایی خودروی خود را چندین برابر کنید و این موضوع چیزی است که کمتر کسی می تواند نسبت به آن بی تفاوت باشد و اهمیتی به آن ندهد.

ورود فناوری های به روز و مدرن در صنعت خودروسازی علاوه بر افزایش زیبایی بدنه و رنگ اتومبیل، باعث ساخت لایه های محافظ برای بالابردن مقاومت بدنه خودرو در برابر خط و خش شده است. شما می توانید برای زیباتر کردن بدنه اتومبیل خود و بالابردن مقاومت بدنه در برابر ضربه از پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو استفاده کنید.

انواع پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو:

  • نانوسرامیک هیبریدی:

نانوسرامیک هیبریدی از ترکیب سرامیک پلیمری و سرامیک کوارتزی به وجود آمده است و به عنوان بهترین کاور سرامیکی شناخته شده است.

  • سرامیک کوارتزی:

سرامیک کوارتزی یکی از سخت ترین و قوی ترین کاورهای سرامیکی می باشد که مقاومت زیادی در برابر خط و خش دارد و ماندگاری  شفافیت آن بسیار بالا است. شما با استفاده از این نوع پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو می توانید برای مدت طولانی تر خودروی خود را براق و زیبا نگه دارید.

  • نانوسرامیک پلیمری:

یکی از انواع پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو (Car body style)، نانوسرامیک پلیمری می باشد که به علت پیوند عمیقی که با رنگ بدنه ایجاد می کند، کل بدنه را پوشش می دهد و جزئی از رنگ می شود. مقاومت این پوشش بسیار بالا است و شما نمی توانید به آسانی آن را پاک کنید.

مزایا و معایب پوشش نانو سرامیک خودرو:

پوشش نانوسرامیک خودرو خود دارای مزایا و معایب زیادی می باشد که در ادامه برای شما به مهم ترین آن ها اشاره می نمایم.

عکس ماشین سرامیک شدهمزایا استفاده از نانو سرامیک بدنه خودرو:

  1. محافظت از رنگ بدنه خودرو:

بدنه خودرو با تماس مستقیم با عوامل بیرونی مثل باران، در معرض آسیب های زیادی می باشد که تمامی این موارد به بدنه و رنگ خودرو آسیب می زند و این موضوع بر قیمت خودرو تاثیر زیادی دارد. اصلی ترین وظیفه پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو، محافظت از بدنه و رنگ خودرو می باشد. این لایه علاوه بر محافظت، به براق سازی و شفافیت خودرو

  1. تمیزی بدنه خودرو:

شما با پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو دیگر هیچ جای لک باران، گردوغبار و فضولات پرندگان را روی خودروی خود مشاهده نمی کنید. این بدین معنا نیست که خودروی شما هرگز کثیف نمی شود بلکه باعث می شود خودروی شما با یک پارچه تمیز شود.

  1. دوام پوشش نانو سرامیک:

پوشش نانو سرامیک خودرو رنگ بدنه خودرو را مقاوم تر می کند.

معایب پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو:

  • زمان بر بودن
  • هزینه زیاد

ما در این مقاله از سایت رادان کیوسی برای شما مطالبی درباره پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو؛ معایب پوشش نانوسرامیک خودرو و مواد سرامیک خودرو قرار داده ایم. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با رنگ و بدنه خودرو، به مقاله ” کارشناسی رنگ و بدنه خودرو” مراجعه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *