کارشناس رنگ خودرو سیار | آشنایی با نحوه کارشناسی خودرو در محل

ما در این مطلب از سایت رادان کیوسی قصد داریم درباره کارشناس رنگ خودرو سیار، کارشناسی خودرو در محل، هزینه کارشناسی رنگ خودرو، کارشناسی خودرو آنلاین، قیمت کارشناسی رنگ خودرو در تهران، قیمت کارشناسی خودرو و اینکه هزینه کارشناسی خودرو بر عهده کیست برای شما مطالبی را قرار دهیم. زمانی که برای خرید خودرو میرویم ممکن است در ظهار کاملا تمیز باشد و هیچ گونه مشکلی در آن نبینیم، اما این خودروی به ظاهر سالم ممکن است دارای مشکلات فنی زیادی باشد. برای نمونه در این روزها با دست کاری کیلومتر خودرو ممکن است کارهایی کنند، شما متوجه آن نخواهید شد مگر این که ماشین را به کارشناس مربوطه نشان دهید تا از این اتفاق ها جلوگیری کنید. برای اطلاع  از کارشناسی رنگ خودرو به سایت رادان کیوسی مراجعه کنید.

به نقل قول از ویکی پدیا:

کارشناسی خودرو به بررسی کامل خودرو از نظر بدنه، فنی و موتور به منظور تعیین میزان سلامت خودرو و ارزش واقعی آن گفته می‌شود. بسیاری از افرادی که به دنبال خرید خودروی دست دوم یا حتی صفر هستند برای اطمینان از سلامت خودرو نیازمند استفاده از کارشناسی تخصصی خودرو هستند.

کارشناس رنگ خودرو سیار چه وظیفه ای دارد؟

کارشناس رنگ خودرو سیار: کارشناسی خودرو در محل باید اصولی و درست باشد و مسائل مهم زیادی را چک کند. برای مثال نکاتی مانند بررسی کردن جای به جای بدنه ماشین با به کار بردن ضخامت سنج دیجیتال، نور فلویورسنت، همچنین چک کردن با دقت چشمیبررسی کامل پالونی ها وشاسیهای ماشین با استفاده از دستگاه مگنت، جوشکاری های موجود ناپیدای زیر خودرو، تست کردن دیاگ و چک کردن قسمت‌های برقی با طور کامل، چک کردن سنسورهای خودرو و مطمئن شدن از درست کارکردن آنها، بررسی کامل موتور، گیربکس و همچنین تست کردن درایو، علاوه بر تمام اینها بررسی شدن تمام ادوات مکانیکی ماشین مثل جلوبندی و غیره.

کارشناسی خودرو در محل؛ کارشناسی خودرو آنلاین:

کارشناس رنگ خودرو سیار یک کار تخصصی است که نیاز به داشتن دانش و تجربه های لازم را دارد، هر کسی قادر به انجام صحیح کارشناسی خودرو نیست. برای کارشناسی خودرو در محل نیاز به ابزار آلاتی است که قیمت بالایی دارند و چون برای مردم عادی تهیه این ابزار مقرون به صرفه نیست بهتر است برای انجام این کار از کارشناس مربوطه کمک گرفت. کسانی که به عنوان کارشناس رنگ خودرو سیار هستند و شما به آنها مراجعه می کنید، از ابزار آلاتی استفاده میکنند که مخصوص این کار است و از مباحث تشخیص رنگ خودرو اطلاع دارند.

رایج ترین این دستگاه ها، دستگاه ضخامت سنج رنگ دیجیتال و دستگاه دیاگ است، با کمک گرفتن از این دستگاه ها احتمال اشتباه به صفر رسیده، کارشناس رنگ خودرو سیار، کار خود را دقیق تر انجام داده و اطمینان فرد حاصل می‌شود.

همچنین، ما در مطالب دیگر و این مقاله از سایت رادان کیوسی درباره مسائلی مانند نرم افزار کارشناسی خودرو، دوره کارشناسی خودرو، کارشناسی خودرو تبریز، کارشناسی خودرو آنلاین، کارشناسی خودرو در محل، هزینه کارشناسی خودرو همراه مکانیک،کارشناس خودرو و موارد این چنینی اطلاعات بسیاری در اختیار شما قرار داده‌ایم.

مراحل کارشناسی رنگ خودرو در محل چیست؟

کارشناسی خودرو شامل ۴ مرحله میباشد.

 1. بررسی دقیق سایر قطعات و بدنه خودرو.
 2. بررسی نقاط ضعف و قدرت خودرو.
 3. گزارش کتبی برسی های صورت گرفته در خودرو.
 4. قیمت گزاری واقعی خودرو.

کارشناس رنگ خودرو سیار و کارشناسی خودرو در محل به قسمت های مختلفی تقسیم میشود که ما آنها را با جزئیات به شما آموزش میدهیم.

کارشناسی خودرو در محل

کارشناس خودرو در محل

مزایای کارشناسی خودرو در محل:

جلوگیری از ضرر مالی جلوگیری از ضرر جانی
آگاهی خریدار از ارزش و قیمت واقعی خودرو معامله ای مطمئن و خوب
آگاهی از تصادفات و تعداد تعویض قطعات خرید بهترین خودرو با کمترین مشکل فنی

 

کارشناسی بدنه خودرو چگونه است؟

کارشناسی خودرو در محل: یکی از قسمت هایی که در کارشناسی خودرو مورد توجه قرار میگیرد، کارشناس رنگ خودرو سیار و بدنه آن میباشد. از آنجایی که راجب بدنه خودرو صحبت میکنیم کارشناسی بدنه شامل برسی ستون های خودرو، تعویض و رنگ قطعات خودرو و همچنین شاسی خودرو میباشد. دلیل اهمیت بالای کارشناسی بدنه، برسی کردن مقاومت خودرو است که در قیمت گزاری خودرو تاثیر زیادی دارد. در این عمل موارد زیر باید مورد بررسی قرار بگیرند.

 • قطعات تعویض شده خودرو.
 • ستون و شاسی خودرو.
 • رنگ بدنه.

کارشناسی فنی خودرو به چه صورت انجام می شود؟

کارشناسی فنی خودرو، از دیگر بخش های مهم در فرآیند کارشناسی خودرو در محل است کارشناس رنگ خودرو سیار هم نیز باید این کارشناسی های فنی را انجام دهد. اهمیت این بخش از مورد قبل (کارشناسی بدنه) بیشتر است. کارشناسی این قسمت نیازمند داشتن تخصص در حوزه مکانیکی خودرو و آشنایی کامل با قطعات بکار رفته در ماشین است. بخش‌هایی که لازم است در این کارشناسی به آن توجه شود در ۴ بخش خلاصه می‌شود:

 • کارشناسی موتور خودرو
 • کارشناسی گیربکس
 • کارشناسی جلوبندی خودرو
 • تست دیاگ

کارشناسی تجهیزات جانبی خودرو:

ما در این مقاله درباره کارشناس رنگ خودرو سیار و کارشناسی خودرو در محل مطالبی را برای شما قرار دادیم و در ادامه می خواهیم کارشناسی تجهیزات جانی خودرو برای شما صحبت کنیم: برسی این قسمت وابسته به نوع خودرو میباشد. از آنجا که امروزه تکنولوژی در خودروها هر روزه پیشرفت میکند و خودرو شامل تجهیزات منحصر به فردی است، در خودروهای مدل بالا شاهد قیمت گزاری بیشتر به دلیل امکانات بالا خواهیم بود.

از تجهیزاتی جانبی که در خودروها میتوان دید شامل: آینه بغل برقی، قفل مرکزی، گرم کن سرد کن صندلی، سانروف، مه شکن، سنسور باد، دوربین دنده عقب، سنسور باران، صندلی اسپرت، پدال شیفتینگ(تعویض دنده روی فرمان)، کروز کنترل، تنظیم ارتفاع، سیستم ایمنی ترمز، حافظه صندلی، کنترل باد چرخها، و… میباشد.

با برسی و کارشناسی خودرو در محل میتوانید خیال خود را از خرید خودروی مناسب با تجهیزات خوب آسوده سازید و از آپشن های کاربردی آن لذت ببرید.

کارشناس رنگ خودرو سیار

کارشناس رنگ خودرو سیار

تست رانندگی (درایو) چیست؟

کارشناسی خودرو در محل: مورد دیگری که کارشناس خودرو در محل و کارشناس رنگ خودرو سیار باید به آن توجه داشته باشد، تست درایو خودرو میباشد. این تست مانند ارزیابی های گذشته اهمیت زیادی دارد و برای برسی قسمت های مختلف ماشین باید در موقع رانندگی آن را ارزیابی کرد تا از میزان سلامت خودرو مطمئن شد. در زمان تست رانندگی باید به مواردی توجه کرد که عبارت اند از:

 1. شتاب خودرو
 2. عملکرد سیستم هیدرولیک
 3. عملکرد سیستم ترمز
 4. گیربکس
 5. سیستم انتقال قدرت و تعلیق
 6. شتباب خودرو
 7. سالم بودن چرخها

هزینه کارشناسی رنگ خودرو بر عهده کیست؟

شاید شماهم دوست داشته باشید درباره اینکه هزینه کارشناسی رنگ را خریدار یا فروشنده باید بپردازد بدانید؛ ما در این باره برای شما یک مقاله ای جداگانه زده ایم که می توانید آن را مطالعه نماید. مقاله پیشنهادی ما: هزینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد.

بهترین کارشناس رنگ خودرو سیار؛ قیمت کارشناسی رنگ خودرو در تهران:

در این مطلب از سایت رادان کیوسی توضیحات کاملی درباره کارشناس رنگ خودرو سیار و کارشناسی خودرو در محل ارائه کردیم و نکات مهمی که باید به آنها توجه کنید را برای شما ذکر نمودیم. همچنین در مطالب دیگر این سایت درباره کارشناس خودرو در محل، هزینه کارشناسی رنگ خودرو در کرج، هزینه کارشناسی خودرو دست دوم، کارشناس سیار خودرو در تهران، کارشناس سیار خودرو کرج، کارشناس ماشین سیار، هزینه کارشناسی خودرو دست دوم، کارشناسی خودرو کاربلد صحبت کرده‌ایم.

پرسش‌های متداول کارشناسی سیار خودرو:

 • حین انجام کارشناسی خودرو در محل چه مواردی مورد بررسی قرار خواهند گرفت؟

 • بدنه، شاسی و همچنین اتاق خودرو، وضعیت فنی خودرو، موتور و گیربکس، آپشن‌های خودرو، انجام تست دیاگ، تست کردن رانندگی، بررسی جلوبندی و لاستیک
 • در کارشناسی رنگ خودرو سیار چه ضمانتی وجود دارد تا مطمئن شویم کارشناسی خودرو به صورت دقیق و درست کار را انجام می‌دهد؟

 • اگر مغایرتی میان شرایط خودرو و برگه کارشناسی شده دیده شود شرکت فرستنده‌ی کارشناس جریمه و ضرری متقبل خواهد شد.
 • هزینه کارشناسی خودرو چه مقدار است و به چه چیزی بستگی دارد؟

 • مقدار هزینه کارشناسی کردن خودرو متغیر بوده و وابسطه به مدل ماشین، سال ساخت و موارد اینچنینی است.
 • شخص کارشناس خودرو در محل  همراه مکانیک برای کارشناسی سیار خودرو چه آموزش‌هایی را گذرانده است؟

 • فرد کارشناسان دوره‌ی تخصصی آکادمی همراه مکانیک را گذرانده است و امکاناتی مانند بهترین و مجهز ترین ابزارآلات را به همراه دارد. تا انتهای مقاله کارشناسی خودرو در محل، کارشناس رنگ خودرو سیار همراه ما بمانید.
 • وضعیت فنی خودرو به چه صورت مورد بررسی قرار می‌گیرد؟

 • کارشناس رنگ خودرو سیار با وصل کردن دیاگ به خودرو، هه ایرادات و اشکالات موجود را به طور کامل بررسی می‌کند. همچنین به غیر از این، مشکلات فنی، موتوری، گیربکس و جلوبندی را هم بادقت بسیار مورد کارشناسی قرار می‌دهد و تمام مسائل، ایرادات و اشکالات موجود یا ممکن را به شخص خریدار اطلاع می‌دهد.
 • وضعیت رنگ و بدنه خودرو به چه صورت مورد بررسی قرار می‌گیرد؟

 • کارشناسانی که برای کارشناسی سیار خودرو اعزام می‌شوند با به کار بردن دستگاه مخصوص این کار که داشگاه ضخامت‌سنج دیجیتال است، ضخامت جای جای خودرو را با دقت اندازه گیری مرده و چک می‌کند. در جاهایی که مشخص کردن لکه‌رنگ با دستگاه ممکن نباشد، کارشناسان با به کارگیری تجربه‌اش در این زمینه و همچنین اثرات به‌جامانده دیگر روی بدنه خودرو خواهد توانست لکه‌رنگ و قطعه های عوض شده را تشخیص دهد. تا انتهای مقاله کارشناسی خودرو در محل و کارشناس رنگ خودرو سیار با ما همراه باشید
 • چه محیطی جهت انجام کارشناسی خودرو مورد نیاز است؟

 • در محیطی که کارشناسی خودرو قرار است صورت بگیرد لازم است که نور کافی، جا و فضای مناسب جهت بازکردن و بسته کردن درب‌ها و همچنین امکان جابه‌جا شدن ماشین جهت چک کردن رانندگی آن وجود داشته باشد. علاوه بر اینها برای عکسبرداری، نور کافی و مناسب جز موارد مورد نیاز برای کارشناسی سیار خودرو خواهد بود.
 • پس ازاینکه کارشناسی انجام شد، برگه‌ای تحت عنوان گزارش کار به مالک خوردو یا خریدار داده خواهد شد؟

 • بله. بعد از اینکه فرایند کارشناسی به‌طور کامل انجام، برگه‌ی گزارشی که وضعیت خودرو را به صورت خلاصه بیام می‌کند به خریدار تقدیم می‌شود. همچنین، لینک گزارش فنی هم از برای ایشان پیامک خواهد شد.
قیمت کارشناسی خودرو
قیمت کارشناسی خودرو

قیمت کارشناسی خودرو:

در این مطلب درباره کارشناس رنگ خودرو سیار، کارشناسی خودرو در محل، کارشناسی رنگ خودرو، کارشناسی خودرو آنلاین، قیمت کارشناسی رنگ خودرو در تهران، قیمت کارشناسی خودرو و اینکه هزینه کارشناسی خودرو بر عهده کیست برای شما مطالبی را قرار داده ایم، همچنین به سوالاتی که ممکن است در این‌باره برای شما پیش بیاید را به شکل مفیدی پاسخ دادیم. همچنین در مطالب دیگر سایت رادان کیوسی درباره هزینه کارشناسی رنگ خودرو، برگه کارشناسی خودرو، کارشناسی قیمت خودرو دیوار، کارشناس سیار خودرو کرج، هزینه کارشناسی خودرو همراه مکانیک، کارشناسی خودرو آنلاین، کارشناس سیار خودرو در تهران، هزینه کارشناسی خودرو با کیست توضیحات مفصلی ارائه کرده‌ایم. توصیه می‌کنیم در صورتی که قصد خرید یا فروش خودرو دارید، حتما قبل از انجام معامله آنرا بررسی کنید. همچنین شما می توانید برای کارشناسی خودرو کرج و تهران به صورت آنلاین با مشاوران رادان کیوسی در تماس باشید.

منبع : th-koeln.de

منبع : autofixonsite.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *