ویژگی کارشناس سیار خودرو چیست؟

ویژگی کارشناس سیار خودرو: اگر قصد خرید خودروی دست دوم را داشته باشید می بایست پیش از خرید اقداماتی را انجام دهید تا انتخابی درست داشته باشید. امروزه به دلیل افزایش قیمت ماشین، بررسی اجزای خودروی دست دومی که قصد خرید آنرا دارید امری قابل توجه است؛ بررسی این اجزا نیازمند داشتن دانش، تجربه و اطلاعات کافی می باشد. اینجاست که به یک کارشناس خودرو احتیاج دارید تا عمل کارشناسی را انجام داده و تمامی جزئیات را بررسی کند. در این مقاله از سایت رادان کیوسی ویژگی کارشناس سیار خودرو را بررسی کرده و شما را با مواردی همچون هزینه کارشناسی رنگ خودرو، کارشناسی خودرو آنلاین و بهترین کارشناس خودرو آشنا می کنیم.

6 نکته مورد بررسی توسط کارشناس سیار خودرو

برخی افراد که قصد خرید خودروی کارکرده را دارند برای خرید باید بررسی کامل خودروی دست دوم را انجام دهند تا از سالم بودن اجزای فنی اطمینان حاصل کرده و در صورتی ایرادات احتمالی هزینه آنرا کسر کنند. انجام این اقدامات می بایست توسط یک کارشناس خودرو انجام شود که تمام نکات را بسنجد. وظیفه یک کارشناس سیار خودرو آزمایش سلامت خودرو، بررسی تمامی نقاط و ایرادات و به طورکلی چک کردن صحت کارکرد خودرو می باشد. همچنین باید ویژگی کارشناس سیار خودرو را بشناسیم تا انتخابی درست داشته و کارشناسی به بهترین نحو انجام شود. نکات و مواردی که باید یک کارشناس سیار خودرو آنها را بسنجد موارد زیر است:

  1. وضعیت رنگ شدگی
  2. وضعیت بدنه
  3. سالم بودن بخش های فنی
  4. سالم بودن جلوبندی خودرو و گیربکس
  5. سلامت موتور خودرو
  6. سالم بودن آپشن ها و و وجود لوازم جانبی خودرو
  7. و … .

در ادامه به بررسی هرکدام از این موارد می پردازیم.

ویژگی کارشناس سیار خودرو

کارشناسی وضعیت رنگ شدگی:

پس از بررسی بدنه خودرو، رنگ آن چک می شود که در این مرحله ضربه ها و رنگ پریدگی ها و یا رنگ شدگی مجدد خودرو توسط دستگاه ضخامت سنج رنگ خودرو و دیگر لوازم تخصصی بررسی می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد آموزش کارشناسی رنگ خودرو به مقاله ” تشخیص رنگ خودرو چیست و چگونه است؟ ” مراجعه کنید.

کارشناسی وضعیت بدنه خودرو:

در این بخش از مقاله ویژگی کارشناس سیار خودرو، لازم به ذکر است که در مرحله کارشناسی وضعیت بدنه که اولین مرحله می باشد، کارشناس خودرو شاسی ها و و اجزایی مانند ستون و سقف ماشین را بررسی می کند چرا که بدنه خودرو از مهم ترین قسمت ها محسوب می شود.

کارشناسی بخش های فنی خودرو:

از دیگر ویژگی کارشناس سیار خودرو، توانایی بررسی بخش های فنی می باشد؛ این مورد نیز بسیار مهم و قابل توجه است که کارشناس تمامی اجزا و قطعات فنی را توسط تجهیزات کارشناسی خودرو مورد بررسی قرار داده و درصورت وجود ایراد یا خرابی آنرا اطلاع می دهد. همچنین ممکن است تعمیر آنرا نیز انجام دهد.

کارشناسی سلامت موتور خودرو:

موتور خودرو نیز قطعه ای حیاتی است که سالم بودن آن بر قیمت و کارکرد خودرو تاثیر بسزایی دارد؛ تمامی قسمت های موتور توسط کارشناس خودرو سیار، بررسی شده و اگر مشکلی داشته باشد آنرا اطلاع داده و در صورت نیاز اقدام به تعمیر آن می کند.

بررسی آپشن ها و تجهیزات جانبی خودرو:

در ادامه مقاله ویژگی کارشناس سیار خودرو، باید اضافه کنیم که در خودرو هایی با قیمت بالا، بررسی آپشن ها نکته ای ضروری است. کارشناس خودرو تمامی آپشن هارا بررسی کرده و از سلامت آنها اطمینان حاصل می کند؛ هنگامی که مشکل یا خرابی در آنها دیده شد، از قیمت اصلی خودرو کاسته می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به مقاله ” کارشناسی آپشن های خودرو چگونه است؟ ” مراجعه کنید.

ویژگی کارشناس سیار خودرو

آشنایی با ویژگی کارشناس سیار خودرو

کارشناس سیار خودرو می بایست ویژگی هایی را دارا باشد تا بررسی و کارشناسی را به درستی انجام دهد. این ویژگی ها عبارتند از:

  1. به کاربردن ابزارآلات و تجهیزات پیشرفته و با دقت بالا
  2. دارا بودن تجربه، دانش و مهارت کافی
  3. تهیه و ارائه گزارشات دقیق از نتیجه کارشناسی و جزئیات وضعیت خودرو

ویژگی کارشناس سیار خودرو ماهر

همانطور که گفته شد، هنگام خرید خودروی دست دوم می بایست به نکات متعددی توجه داشت؛ بررسی تجهیزات ظاهری و داخلی خودرو نکته بسیار مهمی است که بهتر است توسط یک کارشناس ماهر انجام شود. کارشناس سیار خودرو در مواقعی که در یک موقعیت به مشکل برخورد کردید و به این کارشناسان احتیاج داشتید، بسیار کمک کننده است. برای انتخاب درست، شما باید با ویژگی کارشناس سیار خودرو آشنا باشید تا بهترین فرد را انتخاب کنید. در این مقاله از سایت مجموعه رادان کیوسی به بررسی این ویژگی ها پرداختیم، مواردی که کارشناس سیار خودرو آنرا مورد بررسی قرار می دهد را برایتان بازگو کردیم که این موارد شامل: بررسی رنگ شدگی، بررسی بدنه، بخش های فنی، جلوبندی، موتور خودرو، آپشن ها و… بود. همچنین هزینه کارشناسی رنگ خودرو، آموزش کارشناسی رنگ خودرو و کارشناسی خودرو آنلاین را توضیح دادیم.

با نگاهی به: vehicle-experts.com

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *