تستر روغن ترمز KINGBOLENKingbolen G03 Brake Fluid Tester

450,000 تومان

مقایسه

توضیحات اجمالی

روغن ترمز چیست و چرا انقدر اهمیت دارد؟

تستر روغن ترمز: روغن ترمز یکی از مهمترین بخش ها در یک ماشین است که تاثیری مستقیم بر سلامت سرنشینان خودرو دارد. اگر درباره سیستم هیدرولیک و ترمز اتومبیل اطلاعاتی داشته باشید، این اهمیت را به وضوح درک خواهید کرد.

در ادامه این مطلب در وب سایت رادان؛ قصد داریم درباره ویژگی های مهم روغن ترمز مناسب، استاندارد های مهم روغن ترمز، نحوه تشخیص مقدار پایین مایع ترمز و نحوه استفاده و کار با تستر روغن ترمز را برای شما شرح دهیم.

 

سیستم ترمز در ماشین چطور کار می کند؟

اگر درباره سیستم ترمز خودرو چیزی نمی دانید قصد داریم در ادامه به صورت خیلی خلاصه این روند را برایتان توضیح دهیم. یکی از قوانین مهم فیزیک که در تولید ماشین و سیستم ترمز ماشین نقش بسیار زیادی دارد؛ قانون فشار در سیالات است. فشار در مایعات و مختلف، مثل آب و روغن در همه جا یکسان است. سیستم ترمز خودرو های مختلف نیز از این قانون استفاده می کنند و در واقع سیستم ترمز ماشین یک مسیر پیچ در پیچ لوله ایست. در این لوله، یک مایع که معمولا آن را روغن ترمز می نامند، وجود دارد که وقتی پای خود را روی پدال ترمز فشار می دهید، فشار وارد روغن ترمز می شود و فشار در مایع ترمز پخش می شود و به چرخ ها می رسد و به این شکل، ماشین می ایستد.

حالا اگر این روغن ترمز رقیق شده باشد یا نشت داشته باشد و کمتر از میزان کافی باشد، عمل ترمز و ایست عمل نخواهد کرد و سلامت سرنشینان ماشین به خطر می افتد. تستر روغن ترمز به شما کمک می کند تا بتوانید سلامت روغن ترمز خود را بسنجید و در صورتی که روغن ترمز خودرو شما مناسب نیست، آن را عوض کنید.

 

ویژگی روغن ترمز مناسب

 • مایعی سمی و سوزان است.
 • به راحتی در آب حل می شود.
 • قابلیت جذب رطوبت دارند
 • تقطه جوش این روغن ها بسیار بالا می باشد و زود داغ نمی شوند.
 • طیف دمای کار وسیعی دارند
 • غیر قابل تراکم هستند و در دمای پایین یخ نمی زنند.
 • رنگ را به سرعت از بین می برند.
 • دارای ویسکوزیته مناسبی هستند.
 • سازگاری با تجهیزات و مواد تشکیل دهنده قطعات با وظیفه آب بندی

 

تستر روغن ترمز

 

 

تشخیص مقدار مایع ترمز

روی تمامی محفظه هایی که برای روغن ترمز در ماشین های مختلف تبعیه می شود، سه خط تو رفتگی وجود دارد. این خطوط تو رفته به شما کمک می کند تا اندازه روغن ترمز در ماشین را بسنجیم. اگر برای مثال روغن ترمز نشت کرده باشد و روغن ترمز کم شده باشد، باید از این روش مقدار آن را چک کرد.

خط اول از پایین، حداقل مقداری که باید روغن ترمز داشته باشید را به شما نشان می دهد. خط میانی، حد وسط و مناسب روغن ترمز است که هر چه مقدار روغن ترمز به این خط نزدیک باشد، بهتر است. خط تورفته بالایی نیز، حداکثر میزان ترمز روغن را نشان می دهد که نشان می دهد که نایع ترمز نباید از این مقدار بیشتر باشد.

 

علائم کاهش روغن ترمز

1: روشن شدن چراغ هشدار ترمز

یکی از اصلی ترین و راحت ترین راه هایی که برای تشخیص کمبود روغن ترمز دارید این است که به چراغ هشدار ترمز دقت کنید. این چراغ در اکثر مواقع در صورت کم بودن مایع ترمز روشن می شود.

2: سفت شدن پدال ترمز

وقتی مقدار روغن ترمز در Brake System کم شده باشد، شما باید انرژی بیشتری برای ترمز کردن بگذارید و این یکی از نشانه هایی است که باید به آن دقت داشته باشید. سفت شدن پدال ترمز، یکی از نشانه های کمبود روغن ترمز است.

3: مشکل در ترمز گرفتن

هنگامی که سطح روغن کاهش پیدا می کند، لنت ها نیز نمی توانند خوب کار کنند. این که ماشین خوب ترمز نمی گیرد به شما کمک می کند تا متوجه شوید که مقدار روغن ترمز خودروتان کاهش یافته است.

4: سر و صدای سیستم ترمز

اگر در هنگام ترمز گرفتن صدا های عجیب و غریبی می شنوید، به این معناست که احتمالا مقدار روغ ترمز مناسب نیست و شما باید این موضوع را چک کنید.

تستر روغن ترمز خودرو

استاندارد های روغن ترمز مناسب

 1. در دما های پایین سیال بماند؛ نباید در دمای پایین منجمد شود.
 2. مقاومت در برابر جوش (یا تبخیر) در دما زیاد باید بالا باشد.
 3. کار کردن با بخش های دیگر سیستم ترمز و دیگر مایعات ترمز
 4. میزان خوردگی سیستم ترمز را کاهش دهد.

 

رقیق شدن روغن ترمز

یکی از نکات بسیار مهم درباره روغن ترمز این است که غلظت مناسب داشته باشد. اگر روغن ترمز، رقیق شده باشد و میزان رطوبت در این مایع بیشتر شده باشد، کارایی مناسب را ندارد و ممکن است باعث بروز حادثه های جبران ناپذیر شوند. شما باید به واسطه دستگاه های خاصی، روغن ترمز را تست کنید. در ادامه قصد داریم تا نحوه کار با این دستگاه ها را به شما نشان دهیم.

 

روش تست روغن خودرو

نحوه کار با تستر روغن ترمز

شما باید برای تست غلظت مایع ترمز؛ تستر مایع ترمز را در داخل محفظه وارد کنید و چند ثانه در آن نگه دارید. این دستگاه ها به راحتی و به طور اتوماتیک، غلظت را تست می کند و به شما نمایش می دهد. روی دستگاه پنج چراغ به سه رنگ مختلف وجود دارد. یک چراغ سبز، دو چراغ زرد و دو چراغ قرمز؛ که از 0% تا <4% هستند. بعد از تمام شدن تست، تا شماره خاصی رشون می شود.

اگر چراف سبز روشن شد، به این معناست که مشکلی برای روغن ترمز به وجود نیامده؛ اگر چراغ های زرد نیز روشن شده اند یعنی که ممکن است غلظت مایع ترمز کم شده باشد و در صورتی که چراغ های قرمز روی دستگاه روشن شده اند، شما حتما باید در اسرع وقت، روغن ترمز را عوض کنید.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “تستر روغن ترمز KINGBOLEN”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *