ضخامت سنج شیشه

ضخامت سنج شیشه

ضخامت سنج شیشه چیست؟

ضخامت سنج شیشه : یک وسیله پرکاربردی است که در دسته تجهیزات ابزار اندازه گیری قرار می گیرد و به کمک آن می توان اطلاعات کامل و جامعی درباره آن وسیله بدون آنکه به آن آسیبی وارد شود، بدست آورد. ابزارهای اندازه گیری همانطور که از نام آنها مشخص می باشد برای محاسبه اندازه، ابعاد و ویژگی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند که یکی از این ویژگی های ضخامت است. ضخامت سنج در صنایع مختلف مهم ترین ارکان است. این ابزار دقیق انواع مختلفی دارد و با توجه به کاربردشان در موارد گوناگونی از آنها استفاده میشود.

ما در این مقاله از سایت رادان کیوسی درمورد دستگاه ضخامت سنج شیشه و کاربرد آن بیشتر با شما صحبت می کنیم.

کاربرد ضخامت سنج در تولید شیشه

از ضخامت سنج های اولتراسونیک برای اندازه گیری ضخامت شیشه آینه ها، شیشه های پنجره منازل و شیشه های جلو اتومبیل استفاده میشود. البته این بخشی از کاربرد ابزار اندازه گیری است

ضخامت سنج اولتراسونیک چیست؟

دستگاه ضخامت سنج اولتراسونیک یک نوع ابزار اندازه گیری است که برای بررسی غیر مخرب ضخامت با استفاده از امواج اولتراسونیک انجام میشود و در حال حاضر برای تمامی اندازه گیری های صنعتی از آن استفاده میشود. توانایی اندازه گیری ضخامت سنج بدون نیاز به دسترسی در هر دو سمت قطعه نمونه، این فناوری را برای بسیاری از کاربردهای احتمالی فراهم می کند.

ضخامت سنج رنگ، ضخامت سنج اولتراسونیک، ضخامت سنج دیجیتال و بسیاری از گزینه های دیگر برای آزمایش پلاستیک، شیشه، سرامیک، فلز و … کاربرد دارد.

یک ضخامت سنج اولتراسونیک، ضخامت نمونه را با اندازه گیری مدت زمان ارسال امواج به سمت دیگر نمونه و برشگتن آن موج به مبدل یا ترانسدیوسر بدست می آورد. ضخامت سنج اولتراسونیک، داده ها را بر اساس سرعت صدا از درون نمونه آزمایش شده محاسبه می کند.

ضخامت سنج فلز سفال شیشه بنتک

دستگاهی کاربردی و مناسب برای بازرسی معاینه فنی برای تعیین ضخامت فلز به روش التراسونیک در محدود اندازه گیری با ضخامت فلز از 1.2 تا 300 میلی متر با رزولوشن 0.1 میلی متر قابلیت ضخامت سنجی انواع مواد فلز، سفال و شیشه به کمک امواج آن و صفحه نمایشگر بزرگ LCD به همراه نور پس زمینه مناسب برای مکان های کم نور با تنظیم سرعت امواج التراسونیک-صوت برای ضخامت سنجی برای سطوح مختلف است.

همچنین دارای خاموشی خودکار جهت برای صرفه جویی در میزان شارژ باتری و افزایش طول عمر آن برای قابلیت ذخیره داده های اندازه گیری شده و امکان بازخوانی بر روی نمایشگر بزرگ ال سی دی است.

خرید ضخامت سنج شیشه

ما در این مقاله از سایت رادان کیوسی درباره دستگاه ضخامت سنج شیشه که همان التراسونیک است صحبت کردیم. همانطور که گفته شد این محصول یک دستگاه دیجیتال برای اندازه گیری است و ضخامت یک قطعه را اندازه گیری می کند. برای ضخامت سنجی آن دسترسی داشتن به قطعه از یک سمت کافی است و برای مواد مختلفی همچون فلزات، کامپوزیت ها، پلاستیک ها و لاستیک ها و از همه مهم تر شیشه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع : bohle.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *