تاثیر رنگ شدگی ماشین بر قیمت خودرو

تاثیر رنگ شدگی ماشین بر قیمت خودرو

ما در این مطلب از سایت رادان کیوسی قصد داریم درباره تاثیر رنگ شدگی ماشین بر قیمت خودرو صحبت کنیم و نکاتی درباره این مسئله ارائه دهیم. افتادن قیمت ماشین بخاطر رنگ شدنی و عوض شدن قطعات امری طبیعی ست که افراد بخاطر تصادف‌های رانندگی دچار آن می‌شوند.

درواقع بدی موضوع این میباشد که صاحب ماشین علاوه بر این که بخاطر تصادف متقبل خسارت می‌شود، در زمان فروش ماشین بخاطر افت قیمت آن نیز ضرر می‌کند. به طور کلی افت قیمت خودرو ممکن است در اثر اتفاقات و مسائلی زیادی رخ دهد که اشخاص معمولی بدون داشتن علم نمی‌توانند میزانش را تعیین کنند.

به همین دلیل است که نیاز است که مقدار افت قیمت توسط یک شخص متخصص و درواقع کارشناسی رنگ خودرو  تعیین شود که در این باره علم کسب کرده و از اطلاعات کافی برخوردار است.

شیوه تعیین تاثیر رنگ شدگی ماشین بر قیمت خودرو

اثر رنگ شدگی روی میزان قیمت خودرو وابسته به این است که که مقدار رنگ شدگی به چه میزان باشد. علاوه بر این، وابسته به این است که  کدام قسمت خودرو دچار رنگ شدگی است. برای مثال می‌توان گفت که رنگ شدگی بخش‌هایی مانند شاسیها و ستون‌ها را می‌توان به عنوان تصادف سنگین دانست و خسارت آنها را بالا درنظر گرفت.

درصورتی که ماشین در گذشته تصادف سنگینی را از شر گذرانده باشد و یا واژگون شده باشد، بخش‌های حائز اهمیتی از آن مانند شاسی ها، ستون‌ها و سقف حتما ضريه شديد دیده است. رنگ خورده بودن این بخش‌ها عمدتا باعث منصرف شدن خریدار از کل خرید می‌شود. این امر به این دلیل است که رنگ شدگی این قسمتها تاثیر مستقیمی روی فرمان پذیری و کنترل پذیری خودرو می‌گذارد.

در مقابل، وقتی از تاثیر رنگ شدگی ماشین بر قیمت خودرو حرف می‌زنیم می‌توانیم بگوییم که رنگ خورده بودن قسمت‌هایی مانند رکاب ماشین، سپر و یا لبه گلگیرها باعث افت قیمت شدیدی نخواهند شد.

کاهش قیمت بر اثر رنگ شدگی بخش هایی مانند کاپوت خودرو ممکن است چیزی حدود 5 درصد تمام قیمت خودرو باشد، و کاهش قیمت بر اثر رنگ شدگی بخش‌هایی مثل درب و گلگیرهای ماشین می‌تواند چیزی حدود 2.5% از کل قیمت خودرو را کاهش دهد. میزان تاثیر رنگ خورده بودن ستون‌ها، سقف و شاسی ماشین بر قیمت نیز نیاز به کارشناسی دقیق برای مشخص شدن دارد.

رنگ کارخانه با رنگ تعمیرگاه چه فرقی دارد؟

اینکه قیمت ماشینی که رنگ خورده است افت می‌کند به این خاطر میباشد که هیچ صافکار و هیچ رنگکاری نمی‌تواند همان کیفیتی را که کارخانه ارائه می‌کند را فراهم سازد.

این موضوع حائز اهمیت است که اصلی ترین دلیل کاهش قیمت خودرو زمانی رخ می‌دهد که درب موتور، کاپوت جلو و یا گلگیرهای جلو دچار آسیب شوند. در چنین شرایطی حتی بهترین قطعات یدکی هم با وضعیت اصلی و ابتدایی ماشین و قطعات اصلی آن مقایسه نخواهند بود. به این دلیل که موم کاری، زیر سازی رنگ و رنگ رویه هیچوقت کیفیت رنگ فابریک را نخواهد داشت و به همین خاطر تاثیر رنگ شدگی ماشین بر قیمت خودرو اجتناب ناپذیر است.

برای اعمال رنگ بر خودرو در کارخانه‌ها روش کوره ای به‌کار گرفته می‌شود. طی این روش، یون های باردار رنگ با به کار بردن بار ناهمنام به بدنه جسم فلزی متصل شده، روی سطح فلز اسپری می‌شوند. بعد از این مرحله، فلز درون کوره قرار داده شده، یون های جامد ذوب شده و روی فلز میچسبند. این روند باعث یکدست بودن رنگ خواهد بود.

در مقابل، رنگی که درون تعمیرگاه و  صافکاری به خودرو می‌زنند رنگی معمولیست که طی حل شدن در حلال به مایع تبدیل شده است.

سخن نهایی

در این مطلب از سایت رادان کیوسی توضیحاتف درباره تاثیر رنگ شدگی ماشین بر قیمت خودرو ارائه کردیم. همانطور که بیان شد پایین آمدن قیمت خودرو رنگ شده مسئله ای غیر قابل انکار و اجتناب ناپذیر است که قطعا اتفاق میفتد. پس اگر همچنین خودرویی دارید، چاره‌ای جز پذیرفتن این افت قیمت ندارید، و در صورتی که قصد خرید خودرو را دارید حتما آنرا به کارشناس نشان دهید تا چیزی بیشتر از ارزش واقعی آن نپردازید.

لازم به ذکر است که ما در مطالب دیگر این سایت درباره مسائلی مانند جدول افت قیمت خودرو، جدول افت قیمت خودرو در تصادف، محاسبه انلاین افت قیمت خودرو، نرم افزار محاسبه افت قیمت خودرو، مدل ماشین برای افت قیمت، تشخیص رنگ خودرو و موارد اینچنینی مطالبی ارائه کرده‌ایم که ممکن است برای شما مفید باشند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره در زمینه کارشناسی رنگ خودرو  با همکاران ما در ارتباط باشید.

منبع : jdpower.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *