ضخامت سنج ec770 چیست؟

ضخامت سنج ec770

ضخامت سنج ec770

ضخامت سنج ec770 یکی از بهترین و باکیفیت ترین انواع دستگاه های ضخامت سنج است که تا به حل تولید شده است. ضخامت سنج ها یکی از دستگاه های بسیار مهم هستند که تمامی افرادی که خرید و فروش ماشین انجام می دهند یا تمامی تعمیرکاران و صافکار های ماشین، به آن نیاز دارند.

اگر برایتان سوال شده که ضخامت رنگ خودرو چیست؟ چرا باید آن را سنجید؟ استاندارد های ضخامت رنگ خودرو چیست؟ انواع ضخامت سنج کدامند؟ یا چرا این ضخامت سنج، یکی از بهترین انواع است؟ در ادامه این مطلب در وب سایت رادان؛ قصد داریم تا به همه سوال های بالا پاسخ دهیم و به جواب همه آنها برسیم.

 

ضخامت رنگ خودرو چیست و چرا نیاز داریم که آن را بسنجیم؟

یکی از شغل هایی که تقریبا در همه کشور ها، یک کار سخت و پر درآمد شناخته می شود، صافکاری ماشین است. به هر حال، در هر لحظه این امکان تصادف کردن وجود دارد و ممکن است در هر لحظه اتفاقی برای ماشین شما بیفتد و شما مجبور شوید تا ماشین خود را رنگ کنید. معمولا حوادثی که مردم را مجبور به رنگ کردن ماشین خود می کنند، باعث افت قیمت خودرو می شود.

نکته مهم این است که با هر بار رنگ کردن یک لایه چند میکرونی که معمولا تا 50 میکرون است، به روی رنگ بدنه اتومبیل شما اضافه می شود و تشخیص ضخامت رنگ یک خودرو، می تواند به تشخیص این که یک ماشین تصادف داشته یا نه کمک کند. همانطور که می دانید یک اتومبیل رنگ شده، قیمت پایین تری نسبت به مدل یکسان رنگ نشده دارد.

به این دلیل است که شناخت و تشخیص ضخامت رنگ خودرو، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و افراد باید با آن آشنا باشند. ضخامت سنج ها در اصل یک سری دستگاه هستند که ضخامت رنگ را با روی های خاصی تشخیص می دهند و بر اساس استاندارد های ضخامت رنگ خودرو که در ادامه توضیح کوتاهی درباره شان میدهید، تنظیم شده اند تا به شما کمک کنند تا رنگ شدگی را تشخیص دهید.

تشخیص رنگ شدگی خودرو

استاندارد های ضخامت رنگ خودرو کدامند؟

رنگ بدنه ماشین، یک ضخامت خاصی دارد. در واقع رنگ بدنه خودرو، دارای 4 بخش جداست که هر کدام ضخامت خودشان را دارند و در مجموع یک ضخامت استانداردی را تشکیل می دهند که اگر در تست رنگ شدگی، ضخامت رنگ از این عدد بیشتر باشد، احتمال رنگ شدگی نیز بالا می رود. دانستن استاندارد های ضخامت رنگ خودرو به شما کمک می کند تا بتوانید رنگ شدگی یا نشدگی یک اتومبیل را تشخیص دهید.

لایه های ضخامت رنگ بدنه خودرو عبارت اند از:

 1. خود فلز بدنه: این بخش جزو ضخامت رنگ محسوب نمی شود ولی مهمترین بخش در تست رنگ شدگی بدنه است.
 2. لایه Primer: این لایه، لایه اول رنگ بدنه ماشین است و در بین لایه های دیگر ضخامت بیشتر دارد.
 3. لایه رنگ Base Coat: این لایه رنگ دوم است که معمولا نقره ای رنگ است و نازک ترین بخش ضخامت رنگ ماشین به حساب می آید. وقتی که خط و خش روی بدنه می افتد و ما یک خط نقره ای می بینیم، رنگ ماشین به بخش بیس کت رسیده است.
 4. لایه رنگ Clear Coat: این لایه، لایه آخر رنگ است و در واقع این رنگی است که شما از ماشین می بینید.

مجموع این لایه عددی نزدیک به 146 میکرون را به شما می دهد و معمولا تا زمانی که این عدد را در ضخامت سنج ببینید می توانید از عدم رنگ شدگی ماشین مطمئن شوید. اما اگر ضخامت رنگ خودرو از این عدد بیشتر باشد، باید به رنگ شدگی آن شک کنید.

ضخامت سنج
ضخامت سنج ec770

انواع ضخامت سنج رنگ اتومبیل

انواع مختلفی از ضخامت سنج ها برای رنگ بدنه تولید می شود. انواع ضخامت سنج های رنگ خودرو عبارت اند از:

ضخامت سنج های رنگ تر

یکی از دسته از ضخامت سنج ها که کاربرد های فراوانی نیز دارد و مخصوصا در کارخانه های تولید ماشین از آن استفاده می شود؛ ضخامت سنج های رنگ تر یا الکومتر ها هستند. شما می توانید روش کار الکومتر ها را در صفحه الکومتر مطالعه کنید.

ضخامت سنج های مغناطیسی

دسته دوم از ضخامت سنج های رنگ خودرو، نوع مغناطیسی آن هستند. خود ضخامت سنج های مغناطیسی نیز به دو دسته ساده و دستگاه های پیچیده تقسیم می شوند. قلم های کارشناسی رنگ خودرو، از دسته ضخامت سنج های مغناطیسی ساده هستند و برخی از ضخامت سنج ها یا دستگاه های تشخیص رنگ خودرو، نیز دسته ماشینی این نوع از ضخامت سنج ها هستند.

ضخامت سنج های التراسونیک

ایننوع از ضخامت سنج های رنگ ماشین نیز با امواج کار می کنند و فقط برخی از انواع خیلی خاص دستگاه های ضخامت سنج رنگ خودرو از اینئ نوع می باشند.

انواع ضخامت سنج ها
انواع ضخامت سنج ها

ضخامت سنج رنگ ec770 چیست؟

همانطور که گفته شد، اندازه گیری ضخامت رنگ یک ماشین کار کرده و دست دوم در هنگام خرید، از مهم ترین کار هایی است که باید انجام دهید و با جریان و روند انجام دادن آن آشنا باشید و بدانید که چطور این کار را انجام می دهند و چرا انقدر اهمیت دارند؟ درباره این موضوعات یا صحبت شد و یا در ادامه اندکی برای شما صحبت می کنیم. اما سوالی که در حال حاضر ممکن است ذهن شما را درگیر کرده باشد، این است که ضخامت سنج رنگ ec770 چیست؟

ضخامت سنج ها انواع مختلفی دارند که در بخش قبل با آنها آشنا شدیم. در بین دستگاه های مختلف، ضخامت سنج های دیجیتالی، ضخامت سنج های مغناطیسی از دسته بهترین و رایج ترین انواع ضخامت سنج ها هستند و بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. ضخامت سنج های ec770 یکی از دسته ضخامت سنج های مغناطیسی هستند که ویژگی های مثبت و عالی برای افراد دارند و این موضوع باعث می شود که طرفداران زیادی داشته باشند. در ادامه درباره مشخصات فنی، ویژگی های مختلف و نحوه کار با آن را برای شما توضیح دهیم.

 

مشخصات فنی ضخامت سنج ec770

ابعاد: 11 در 5 در 2.5 سانتی متر

وزن: 150 گرم

نوع: ضخامت سنج مغناطیسی

دامنه اندازه گیری: 0 تا 2000 میکرون

دقت اندازه گیری: 0.1 میکرون

باتری: دارد

توضیحات باتری: نیمه قلمی

قابلیت خاموش شدن خودکار: دارد

اقلام همراه: فیول های کالیبراسیون – تت بلاک پایه – آهن – تست بلاک پایه آلومینیم – کابل اتصال به کامپیوتر – سی دی نرم افزار – دفترچه راهنما

EC770

نحوه کار با ضخامت سنج ec770

روش کار با ضخامت سنج های ای سی 770، بسیار راحت است و شما فقط کافی است که عدد ها را به خوبی بشناسید. همانطور که در عکس بالا می بینید، ضخامت سنج ec770 دو سر مختلف دارد. یکی بالای آن است و دیگری سر مغناطیسی آن است. برای استفاده از این دسته از ضخامت سنج ها، شما باید سر آهنربایی آن را در روی قسمت های مختلف بدنه ماشین بگذارید. وقتی که EC770 را در روی ماشین قرار می دهید عددی را بر اساس رنگ خاص آن به شما نشان می دهد.

در بخش استاندارد های ضخامت رنگ خودرو، گفته شد که مقدار استاندارد ضخامت رنگ خودرو را برایتان گفتیم که هر چقد این عدد بیشتر باشد، باید به این نتیجه برسید که خودرو رنگ شده است و شما میتوانید به تصادفی بودن آن شک کنید. این کار را باید چندین بار و در بخش های مختلف ماشین انجام شود که شما بتوانید با اطمینان کامل این خرید ماشین را انجام دهید.

ویژگی های ضخامت سنج ec770؛ چرا بهتر است از ec770 استفاده کنیم؟

 • دارای پراب مجزا
 • دارای دقت و سرعت عملکرد بالا
 • سنسور های آهنی و غیر آهن
 • دارای صفحه نمایش قابل چرخش
 • قابلیت اندازه گیری و نمایش مقادیر Maximum، Minimum، میانگین و انحراف معیار
 • نرم افزار حرفه ای
 • حافظه داخلی
 • تست پلیت کالیبراسیون به همراه فویل های مربوطه
 • دامنه اندازه گیری ضخامت رنگ این دستگاه از 0 تا 2000 میکرون است و مقدار ضخامت بالایی را ساپورت می کند.
 • دستگاه ضخامت سنج ec770 باتری نیز دارد و می توان با دو باتری نیم قلمی، تا مدت زیادی از آن استفاده کرد.
 • این دستگاه قابلیت های زیادی همچون فویل های کالیبراسیون، تست بلاک پایه آهن، تست بلاک پایه آلومینیوم و قابلیت اتصال به کامپیوتر دارد.
 • این دستگاه ساخت برند معروف YOWEXA است و دقت بسیار بالایی نیز دارد.
 • این دستگاه قابلیت ذخیره سازی 500 داده در 5 گروه مختلف را نیز دارد.

 

در این مطلب در سایت فروش دستگاه های کارشناسی خودرو رادان، درباره ضخامت سنج ها، استاندارد های ضخامت رنگ خودرو، انواع رنگ خودرو و همچنین درباره ضخامت سنج رنگ ec770 توضیحات بسیاری دادیم تا توانسته باشیم به شما در شناخت این محصول بی نظیر کمک کرده باشیم.

 

سوالات متداول

ضخامت سنج ec770 چیست؟

ضخامت سنج ec770 ها یکی از دستگاه های بسیار مهم هستند که تمامی افرادی که خرید و فروش ماشین انجام می دهند یا تمامی تعمیرکاران و صافکار های ماشین، به آن نیاز دارند.

ویژگی مهم ضخامت سنج ec770 چیست؟

دامنه اندازه گیری ضخامت رنگ این دستگاه از 0 تا 2000 میکرون است و مقدار ضخامت بالایی را ساپورت می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *