آشنایی با روش صحیح شستن خودرو

روش صحیح شستن خودرو

رنگ بدنه خودرو یکی از مهم ترین قسمت خودرو می باشد که در زیبایی آن تاثیر بسیار زیادی دارد؛ همچنین سالم نگه داشتن و مراقبت از بدنه و رنگ خودرو می تواند در قیمت خودرو شما تاثیر بالایی داشته باشد. ما در این مقاله از مجموعه رادان کیوسی برای شما مطالبی درباره روش صحیح شستن خودرو؛ بهترین مایع برای شستن خودرو؛ روش شستن ماشین مشکی و شستشوی خودرو در منزل برای شما قرار دهیم. اگر شما هم می خواهید درباره اهمیت رنگ و بدنه خودرو بیشتر بدانید می توانید به مقاله کارشناسی رنگ خودرو مراجعه نماید و این مقاله کامل و کاربردی را مطالعه نماید.

روش صحیح شستن خودرو با بهترین مایع برای شستن ماشین:

مراقبت از رنگ خودرو یکی از مهم ترین روش ها برای زیبا نگه داشتن خودروی شما می باشد. یکی از کارهایی که می تواند در مسیر زیبا نگه داشتن خودرو انجام دهید؛ روش صحیح شستن خودرو می باشد. ما در این مقاله برای شما روش صحیح شستشوی خودرو را برای شما قرار می دهیم تا دیگر نگران رنگ و زیبایی خودروی خودتان نباشید.

برای روش صحیح شستن خودرو به وسایل زیر نیاز داریم:

 • سطل آب
 • دستکش
 • محلی مناسب برای شست و شوی خودرو
 • مایع شستشوی خودرو

این نکته را بدانید که زمان شستشوی مناسب خودرو؛ هفتگی می باشد تا خودرو از هر گونه کثیفی و گرد و غبار عاری شود.

مراحل صحیح شستن خودرو:

 1. برای آنکه روش صحیح شستن خودرو را رعایت نماید باید از سقف خودرو شروع به شستشو کنید. شما می توانید برای پاک کردن کثیفی ها و لکه های چرب روی خودرو از یک دستمال میکروفایبر استفاده نماید تا خش و خط روی اتومبیل شما نندازد.
 2. پس از شست و شوی کامل خودرو؛ با یک شیلنگ و یا سطل آب نیاز است آن را آبکشی نمایم. سعی کنید این مرحله زیاد طول نکشد تا قطرات آب روی خودرو نماند. تا انتها با همراه باشید تا نکات روش صحیح شستن خودرو را برای شما قرار دهیم.
 3. در مرحله آخر خودرو را با یک دستمال نرم خشک می نمایم.

روش شستن ماشین مشکیدر ادامه برای شما نکاتی قرار می دهیم که می تواند برای روش صحیح شستن خودرو به شما کمک کند.

 • نکته اول: از استفاده از صابون های لباس شویی و ظرف شویی به عنوان مایع شستشوی خودرو اجتناب کنید.
 • نکته دوم: برای پاک کردن لکه روغن روی اتومبیل؛ از گریس استفاده نکنید زیرا پوشش محافظ ماشین را از بین می برد. این نکات کلیدی برای روش صحیح شستن خودرو را حتما در ذهن خود یادداشت نماید.
 • استفاده از مایع شیمیایی نامناسب؛ به رنگ خودرو شما آسیب جدی می زند.
 • برای خشک کردن اتومبیل، آن را مقابل نور خورشید قرار ندهید زیرا باعث آسیب به رنگ خودروی شما می شود.

روش شستن ماشین مشکی چگونه است؟

شاید شما بر این باور باشید که اگر برای شست و شوی اتومبیل خود از وایتکس استفاده کنید ماشین خیلی درخشان تر و تمیز تر می شود؛ این یک باور اشتباه است. وایتکس یک ماده شیمیایی اسیدی می باشد ک به رنگ و بدنه فلزی اتومبیل شما آسیب جدی می زند و شاید این آسیب را دیگر نتوانید جبران کنید.

شستشوی خودرو در منزل به چه صورت می باشد؟

کارواش ها (Car wash) معمولا از مواد پاک کننده قوی برای شستشوی خودروی شما استفاده می کنند که این مواد می تواند به رنگ خودروی شما اسیب برساند و باعث خط و خش روی بدنه خودروی شما بشود. بنابراین اگر شما از روش صحیح شستن خودرو در منزل استفاده کنید؛ می توانید بهتر از رنگ و بدنه خودروی خود محافظت نماید و دیگر نیاز به کارواش نداشته باشید.

ما در این مفاله از مجموعه رادان کیوسی برای شما مطالبی درباره روش صحیح شستن خودرو؛ بهترین مایع برای شستن خودرو؛ روش شستن ماشین مشکی و شستشوی خودرو در منزل برای شما قرار داده ایم که می توانید برای آموزش روش صحیح شستشوی خودرو این مقاله را تا انتها مطالعه نماید. اگر شما می خواهید بیشتر درباره کارشناسی رنگ خودرو بدانید به سری مقالات گذشته از سایت رادان کیوسی مراجعه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *