نرخ کارشناسی رنگ خودرو (هزینه و کارشناسی رنگ خودرو)

کارشناس تشخیص رنگ

قیمت کارشناسی رنگ خودرو

آیا به دنبال کارشناس تشخیص رنگ خودرو خود هستید؟ آیا از هزینه ها و قیمت کارشناسی رنگ خودرو خسته شده اید؟!  با رادان کیوسی همراه باشید تا به شما آموزش دهیم که خودتان کارشناس تشخیص رنگ خودروتان شوید! برای سهولت شناسایی رنگ خودرو، ما مجموعه ای از ابزارهای برای شما در سایت قرار دادیم که شامل: قلم کارشناسی خودرو، الکومتر و… می باشد. ابزارهای ما شما را به راحتی، سریع و قابل اعتماد به یک کارشناس تشخیص رنگ تبدیل می کند. در بین تمام تصمیماتی که برای خرید خودرو می گیرید، انتخاب یک رنگ ممکن است بیشترین تاثیر را نداشته باشد، اما پیامدهایی دارد. رنگ و پرداخت یک وسیله نقلیه بر قیمت اولیه خرید، نگهداری، تعمیر و فروش مجدد تأثیر می‌گذارد. در این مقاله از سایت رادان کیوسی با ما همراه باشید تا شما را با هزینه کارشناسی رنگ خودرو و جدول نرخ کارشناسی رنگ خودرو آشنا کنیم.

انواع کارشناسی تشخیص رنگ خودرو

 • کارشناسی برای بخش های اصلی مثل ستون ها، سقف و شاسی
 • کارشناسی قطعات بیرونی خودرو مثل گلگیر ها، درب های کناری، درب صندوق عقب و کاپوت
 • کارشناسی و تشخیص قطعات تعویضی بدنه خودرو
کارشناس تشخیص رنگ
هزینه کارشناسی رنگ خودرو

چگونه رنگ ها توسط کارشناس تشخیص رنگ خودرو آزمایش می شوند؟

در ادامه مقاله قیمت کارشناسی رنگ خودرو اضافه می کنیم که: حدود هفت سال تحقیق و آزمایش رنگ برای آماده سازی یک نمایشگاه رنگ و پایان خودرو انجام می شود. به گفته جین هرینگتون دورست، مدیر طراحی رنگ برای تولید کننده رنگ خودکار PPG، رنگ های جدید برای حداقل 10 سال دوام دارند. برای اطمینان از اینکه یک روکش ظاهر خود را حداقل برای یک دهه حفظ می کند، در برابر سوء استفاده طبیعی و مصنوعی مورد آزمایش قرار می گیرد. قبل از اینکه یک رنگ در کف نمایشگاه نمایش داده شود، به مزرعه می رود! جایی که گرما، رطوبت و آفتاب جنوبی را تا پنج سال تحمل می کند تا ثابت کند که قدرت ماندگاری برای پوشش ماشین شما را دارد. اگر رنگ خودرو بتواند از آنجا سالم بیرون بیاید، آن را به هر جایی خواهد رساند. در گفتگو با شرکت‌های رنگ، این پیام واضح وجود دارد که علم رنگ به طور مداوم در حال بهبود است، با این حال همچنان گزارش‌هایی از حباب زدن و پوسته شدن پوشش شفاف و لایه‌برداری رنگ چند سال پس از خرید در برخی خودروها وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ” هزینه کارشناسی رنگ با کیست؟ ” مراجعه کنید.

کارشناس رنگ

قیمت کارشناسی رنگ خودرو

اگرچه خودروسازان و تامین‌کنندگان آنها تلاش زیادی برای اطمینان از پایان سطح بالای خودروهای جدید انجام می‌دهند، کیفیت خودروهای فردی می‌تواند متفاوت باشد. برای بررسی کیفیت پرداخت، نکات زیر را دنبال کنید:

 1. به کاپوت ماشین نگاه کنید نه فقط زیر آن: کاپوت ساده ترین قسمت ماشین برای رنگ آمیزی است، بنابراین اگر رنگ صاف و یکنواخت نباشد، نشانه آن است که ماشین بهترین رنگ آمیزی را ندارد. یا تعمیر شد.
 2. درهای خودرو (از جمله درب ها) را بررسی کنید: رنگ آمیزی سطوح عمودی سخت تر است. اطمینان حاصل کنید که قطرات رنگ در کنار خودرو مشاهده نمی شود.
 3. پوشش رنگ روی ضربه گیرها و آینه ها را بررسی کنید: این قطعات عموما از پلاستیک ساخته شده اند و ممکن است رنگ خودرو در این قسمت ها به خوبی نچسبد.

جدول نرخ کارشناسی رنگ خودرو

در جدول زیر به طور کامل هزینه کارشناسی رنگ خودرو ها آورده شده است:

نام خودرو کارشناسی سیار مرکز کارشناسی سازنده
پراید 111 200,000 450,000
سایپا
ترامپچی 400,000 800,000
گک گونو
جن تو 200,000 450,000
پروتون
ویرا 200,000 450,000
پروتون
ایمپین 200,000 450,000
پروتون
بیسو T5 350,000 700,000
بیسو
بیسو T3 350,000 700,000
بیسو
بی وای دی S7 350,000 700,000
بی وای دی
بی وای دی S6 350,000 700,000
بی وای دی
پژو پارس 200,000 450.000
پژو
پژو ۲۰۰۸ 450,000 900,000
پژو
پژو ۴۰۷ 450,000 900,000
پژو
پژو ۵۰۸ 500,000 1.000,000
پژو
پژو ۳۰۱ 450,000 900,000
پژو
پژو ۴۰۵ 200,000 450,000
پژو
پژو ۲۰۶ 200,000 450,000
پژو
پژو ۲۰۷ 250,000 550,000
پژو
پورشه 911 1.000,000 2.000,000
پورشه
کاین 1.000,000 2.000,000
پورشه
پانامرا 1.000,000 2.000,000
پورشه

نکات قابل توجه در نرخ کارشناسی رنگ خودرو:

تعمیر و نگهداری رنگ خودرو

با توجه به هزینه کارشناسی رنگ خودرو، در اینجا نکاتی که باید در نگهداری خودرو به آنها دقت داشته باشید را برای شما آورده ایم:

 • از موم یا هر محصولی که برای رنگ معمولی ساخته شده است استفاده نکنید.
 • خودرو را در یک کارواش تجاری قرار ندهید.
 • شستشوی دستی را با دستکش نرم و محصول تمیزکننده ملایم و ایمن برای رنگ مات انجام دهید.
 • از یک شلنگ فن دار استفاده کنید و آن را حداقل 10 اینچ از رنگ دور نگه دارید.
 • برای تمیز کردن اولیه سطح از پارچه های تمیزکننده میکروفیبر با شیشه پاک کن مبتنی بر الکل استفاده کنید.
 • از حرکات دایره ای که می تواند چرخش را در پایان ایجاد کند، خودداری کنید.
 • توجه داشته باشید که حفظ ظاهر مات تنها بر عهده مالک خودرو است.

تمیز نگه داشتن رنگ خودرو

پس از بررسی قیمت کارشناسی رنگ خودرو لازم به ذکر است که، با این همه صحبت از تعمیر و نگهداری رنگ خودرو، آیا رنگی با نگهداری کم وجود دارد که به خوبی کثیفی را پنهان کند؟ خودروهای نقره‌ای رنگ، بهترین رنگ‌ها را برای پنهان کردن لکه‌ها دارند. رنگ مشکی در نمایش کثیفی بدتر است، منعکس کننده کثیفی ها است، و رنگ سفید با کنتراست بالا نیز در نشان دادن کثیفی بد عمل می کند؛بنابراین رنگ خاکستری یا نقره ای بهترین رنگ برای پنهان کردن کثیفی ها می باشند.

به نقل از ویکی پدیا:

کارشناسی خودرو به بررسی کامل خودرو از نظر بدنه، فنی و موتور به منظور تعیین میزان سلامت خودرو و ارزش واقعی آن گفته می‌شود. بسیاری از افرادی که به دنبال خرید خودروی دست دوم یا حتی صفر هستند برای اطمینان از سلامت خودرو نیازمند استفاده از کارشناسی تخصصی خودرو هستند. این مقوله با معاینه فنی خودرو متفاوت است. چون در معاینه فنی ارزش واقعی خودرو تعیین نمی‌شود. کارشناس فردی است که در تمامی قسمت‌های خودرو سررشته کلی در زمینه موتوری گیربکسی رنگ و بدنه، جلوبندی… دارد.

کارشناسی خودرو به چه معناست؟

حتما برای شما هم پیش آمده که قصد خرید خودرویی داشته باشید اما از صفر یا سالمی آن مطمئن نباشید، در این موارد شما با مشورت گرفتن از یک کارشناس خودرو میتوانید خرید مطمئنی داشته باشید، پس به فروشنده اعتمادی نکنید و از کارشناس مربوطه که در این زمینه تخصص کافی دارد کمک بگیرید تا شما را راهنمایی کند.

در زمانی که کارشناس سرویس کارشناسی را انجام می‌دهد و شما را از هزینه کارشناسی مطلع می‌کند، شما باید بدانید که هزینه کارشناسی رنگ با کیست.

کسانی که به دلیل اعتماد نداشتن، به کارشناس خودرو مراجعه نمیکنند در آینده ممکن است دچار ضرر شوند. برای مثال در زمان خرید ممکن است خودرو خراب بوده و نواقصی در خود داشته باشد که برای خریدار قابل تشخیص نیست. همچنین ممکن است که خودرو را گرانتر از قیمت واقعی بخرید و در آینده دچار ضرر شوید.

به همین منظور این موضوع بسیار مهم است که شما قبل از خریده هر گونه خودرو کار کرده آن را به کارشناس نشان دهید. تا کارشناس خودرو شما را درباره هزینه کارشناسی و این که هزینه کارشناسی رنگ با کیست ؟ مطلع سازد.

هزینه کارشناسی خودرو با کیست؟

حتما برای شما هم پیش امده از خود بپرسید که هزینه کارشناسی خودرو با کیست؟ زمانی که برای کارشناسی خودرو به کارشناس خودرو مراجعه میکنید ممکن است خریدار و فروشنده حضور داشته باشند.

هزینه کارشناسی خودرو بر عهده خزیدار است. زیرا میخواهد از خودرویی که قصد خرید آن را دارد مطمئن شود

در این گونه موقع دو طرف ( فروشنده و خریدار) طبق توافق هزینه را تقسیم میکنند. اما در صورتی که فروشنده با خریدار صادق نبوده پرداخت هزینه بر عهده فروشنده میباشد.

هزینه کارشناسی ماشین

باید در نظر داشته باشید که برای خرید خودروی صفر و دسته دو باید در کارشناسی تفاوت قائل شوید. با توجه با نوسان بازار کارشناسی خودرو نمیتواند هزینه ثابتی داشته باشد. زیرا در کنار بدنه خودرو، مشخصات فنی دیگر مانند: داخل کابین، موتور، گیربکس، رنگ بدنه، و… را نیز باید درنظر بگیرید. به طور کلی می‌توان گفت که هزینه کارشناسی اتومبیل ها با توجه به ارزش آن تایین میشود. و شخص کارشناس تعیین می‌کند که هزینه کارشناسی رنگ با کیست.

هزینه کارشناسی ماشین به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه کارشناسی خودرو های ساخت ایران به مورد های زیر مربوط میباشد.

 • شرکت سازنده خودرو
 • امکانات خودرو
 • کیفیت خودرو
 • قیمت خودرو

خودروهایی که تولید داخلی باشد با توجه به نداشتن تکنولوژی خاص کارشناسی راحتی دارند. به همین منظور هزینه کارشناسی خودروهای داخلی به مراتب ارزان تر از خودروهای خارجی میباشد.

هزینه کارشناسی خودرو های ساخت خارج به موارد زیر بستگی دارد و درآخر خود کارشناس تعیین می‌کند که هزینه کارشناسی رنگ با کیست:

 • شرکت سازنده خودرو
 • سال ساخت
 • امکانات نصب شده روی خودرو

کارشناسی که خودروهای خارجی را مورد کارشناسی قرار میدهد باید تجربه بیشتری در کارشناسی داشته باشد.

عوامل تاثیر گذار در نرخ کارشناسی رنگ خودرو

موردهایی که یک کارشناس خودرو در کارشناسی برسی میکند شامل:

 1. کارشناسی رنگ
 2. کارشناسی بدنه و معاینات فنی
 3. کارشناسی آپشن و کیلومتر
 4. تست موتور و بقیه قطعات
 5. کارشناسی خودرو در حرکت
 6. کارشناسی قطعاتی که تعویض شده اند
 7. نصب دیاگ تخصصی و بررسی خطاها

شاید برایتان سوال باشد که آیا قیمت کارشناسی خودرو ها متفاوت است؟ دلیل در تفاوت آنها چیست؟ باید بگوییم که بله قیمت کارشناسی خودرو ها متفاوت میباشد. قیمت کارشناسی هر خودرو به ارزش آن بستگی دارد.

قیمت کارشناسی رنگ خودرو سال 1401

قیمت هر خودرو به بازار روز بستگی دارد. دلیل تفاوت در کارشناسی هر خودرو به مقدار زمانی است که روی آن میگذارند. از آنجایی که یک خودروی ساده آپشن خاصی ندارد و درمقابل، ماشین های گران قیمت دارای آپشن های زیاد و پیشرفته میباشند که نیاز به کارشناسی بیشتری دارد.

در ادامه مطلب باید بگوییم که تفاوت قیمت در ماشین های مختلف به میزان مسئولیتی است که کارشناس نسبت به خودرو دارد. برای مثال یک خودروی گران قیمت نیاز به کارشناسی و دقت زیادی دارد که ممکن است این کار به ۳یا۴ ساعت وقت نیاز داشته باشد و باید از دستگاهای پیشرفته تری استفاده شود. اما خودروی که از سیستم ساده ای تشکیل شده باشد و دارای امکانات خاصی نباشد نیاز به وقت زیادی برای کارشناسی ندارد. به همین دلیل است که هزینه برسی ماشین های ساده کمتر از ماشین های لوکس است. برای اطلاعات بیشتر به سایت رادان کیوسی مراجعه کنید.

هزینه کارشناسی رنگ خودرو

در این مقاله مواردی همچون: آموزش کارشناسی رنگ خودرو و چگونگی هزینه و قیمت کارشناسی رنگ خودرو مورد بررسی قرار گرفت؛ همچنین در این مطلب جدول نرخ کارشناسی رنگ خودرو را برای شما آوردیم. فروشگاه رادان کیوسی، می تواند از شما متخصص کارشناس تشخیص رنگ خودرو بسازد تا هنگام خرید خودرو دست دوم با هیچ گونه مشکلی مواجه نشوید. با دیگر مقالات ما همراه باشید تا تشخیص رنگ شدگی خودرو با چشم و بدون دستگاه را نیز بیاموزید. در صورت رضایت از این مطالب در مورد هزینه کارشناسی رنگ خودرو و آموزش آن، نظرات خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

ازمایش رنگ خودرو توسط کارشناس تشخیص رنگ چند سال طول می کشد؟

حدود هفت سال تحقیق و آزمایش رنگ برای آماده سازی یک نمایشگاه رنگ و پایان خودرو انجام می شود.

چه رنگی در خودرو ها کثیفی کمتری به خود نشان می دهد؟

خودروهای نقره‌ای رنگ، بهترین رنگ‌ها را برای پنهان کردن لکه‌ها دارند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *