کارشناس تشخیص رنگ

کارشناس تشخیص رنگ

کارشناس تشخیص رنگ خودرو

آیا به دنبال کارشناس تشخیص رنگ خودرو خود هستید؟ با رادان کیوسی همراه باشید تا به شما آموزش دهیم که خودتان کارشناس تشخیص رنگ خودروتان شوید! برای سهولت شناسایی رنگ خودرو، ما مجموعه ای از ابزارهای برای شما در سایت قرار دادیم که شامل: قلم کارشناسی خودرو، الکومتر و… می باشد. ابزارهای ما شما را به راحتی، سریع و قابل اعتماد به یک کارشناس تشخیص رنگ تبدیل می کند.

در بین تمام تصمیماتی که برای خرید خودرو می گیرید، انتخاب یک رنگ ممکن است بیشترین تاثیر را نداشته باشد، اما پیامدهایی دارد. رنگ و پرداخت یک وسیله نقلیه بر قیمت اولیه خرید، نگهداری، تعمیر و فروش مجدد تأثیر می‌گذارد.

 

چگونه رنگ ها توسط کارشناس تشخیص رنگ خودرو آزمایش می شوند؟

حدود هفت سال تحقیق و آزمایش رنگ برای آماده سازی یک نمایشگاه رنگ و پایان خودرو انجام می شود. به گفته جین هرینگتون دورست، مدیر طراحی رنگ برای تولید کننده رنگ خودکار PPG، رنگ های جدید برای حداقل 10 سال دوام دارند. برای اطمینان از اینکه یک روکش ظاهر خود را حداقل برای یک دهه حفظ می کند، در برابر سوء استفاده طبیعی و مصنوعی مورد آزمایش قرار می گیرد.

قبل از اینکه یک رنگ در کف نمایشگاه نمایش داده شود، به مزرعه می رود! جایی که گرما، رطوبت و آفتاب جنوبی را تا پنج سال تحمل می کند تا ثابت کند که قدرت ماندگاری برای پوشش ماشین شما را دارد. اگر رنگ خودرو بتواند از آنجا سالم بیرون بیاید، آن را به هر جایی خواهد رساند.

در گفتگو با شرکت‌های رنگ، این پیام واضح وجود دارد که علم رنگ به طور مداوم در حال بهبود است، با این حال همچنان گزارش‌هایی از حباب زدن و پوسته شدن پوشش شفاف و لایه‌برداری رنگ چند سال پس از خرید در برخی خودروها وجود دارد.

چگونه یک کارشناس تشخیص رنگ خودرو شویم!

اگرچه خودروسازان و تامین‌کنندگان آنها تلاش زیادی برای اطمینان از پایان سطح بالای خودروهای جدید انجام می‌دهند، کیفیت خودروهای فردی می‌تواند متفاوت باشد. برای بررسی کیفیت پرداخت، نکات زیر را دنبال کنید:

  1. به کاپوت ماشین نگاه کنید نه فقط زیر آن: کاپوت ساده ترین قسمت ماشین برای رنگ آمیزی است، بنابراین اگر رنگ صاف و یکنواخت نباشد، نشانه آن است که ماشین بهترین رنگ آمیزی را ندارد. یا تعمیر شد.
  2. درهای خودرو (از جمله درب ها) را بررسی کنید: رنگ آمیزی سطوح عمودی سخت تر است. اطمینان حاصل کنید که قطرات رنگ در کنار خودرو مشاهده نمی شود.
  3. پوشش رنگ روی ضربه گیرها و آینه ها را بررسی کنید: این قطعات عموما از پلاستیک ساخته شده اند و ممکن است رنگ خودرو در این قسمت ها به خوبی نچسبد.

تعمیر و نگهداری رنگ خودرو

  • از موم یا هر محصولی که برای رنگ معمولی ساخته شده است استفاده نکنید.
  • خودرو را در یک کارواش تجاری قرار ندهید.
  • شستشوی دستی را با دستکش نرم و محصول تمیزکننده ملایم و ایمن برای رنگ مات انجام دهید.
  • از یک شلنگ فن دار استفاده کنید و آن را حداقل 10 اینچ از رنگ دور نگه دارید.
  • برای تمیز کردن اولیه سطح از پارچه های تمیزکننده میکروفیبر با شیشه پاک کن مبتنی بر الکل استفاده کنید.
  • از حرکات دایره ای که می تواند چرخش را در پایان ایجاد کند، خودداری کنید.
  • توجه داشته باشید که حفظ ظاهر مات تنها بر عهده مالک خودرو است.

تمیز نگه داشتن رنگ خودرو

با این همه صحبت از تعمیر و نگهداری رنگ خودرو، آیا رنگی با نگهداری کم وجود دارد که به خوبی کثیفی را پنهان کند؟ خودروهای نقره‌ای رنگ، بهترین رنگ‌ها را برای پنهان کردن لکه‌ها دارند. رنگ مشکی در نمایش کثیفی بدتر است، منعکس کننده کثیفی ها است، و رنگ سفید با کنتراست بالا نیز در نشان دادن کثیفی بد عمل می کند؛بنابراین رنگ خاکستری یا نقره ای بهترین رنگ برای پنهان کردن کثیفی ها می باشند.

نتیجه گیری

فروشگاه رادان کیوسی، می تواند از شما متخصص کارشناس تشخیص رنگ خودرو بسازد تا هنگام خرید خودرو دست دوم با هیچ گونه مشکلی مواجه نشوید. با دیگر مقالات ما همراه باشید تا تشخیص رنگ شدگی خودرو با چشم و بدون دستگاه را نیز بیاموزید. در صورت رضایت از این مطالب، نظرات خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *