معرفی بهترین روش های تشخیص سلامت شاسی خودرو

تشخیص سلامت شاسی خودرو

اگر قصد خرید خودرو دست دوم را دارید باید بدانید یکی از قطعات بسیار مهم که در هنگام کارشناسی خودرو نیز بررسی می شود و تاثیر زیادی بر قیمت خودرو دارد، شاسی می باشد. ما در این مقاله از مجموعه رادان کیوسی برای شما به بررسی روش های تشخیص سلامت شاسی خوردو، تفاوت شاسی و سرشاسی و اینکه اصلا بدانیم شاسی خودرو کجاست می پردازیم. اگر شما هم قصد خرید خودروی دست دوم را دارید می توانید برای کارشناسی خودروی خود با کارشناسان ما در تماس باشید.

شاسی خودرو کجاست؟

شاسی در واقع همان اسکلت خودرو یا ستون فقرات اتومبیل است که وظایف مهمی را بر عهده دارد و یکی از قطعات اصلی در خودرو می باشد. بر روی این چهار ضلعی فولادی؛ فرمان، بدنه، سیستم انتقال خودرو و موتور قرار دارید.

شاسی نقش بسیار زیادی در بالابردن امنیت سرنشینان دارد و به همین دلیل است که سالم نبودن آن یک مشکل بزرگ برای خودرو می باشد و در قیمت آن تاثیر بسیار زیادی دارد. حال اگر متوجه این موضوع شده اید که سالم بودن شاسی تاثیر زیادی در خرید خودرو دارید؛ ما در ادامه برای شما روش های تشخیص سلامت شاسی خودرو را قرار می دهیم. با ما همراه بمانید.

امروزه با به کار گیری از روش های جدید در ساخت شاسی توانسته اند استحکام آن را تا چندین برابر افزایش دهند. حال که متوجه شدید شاسی خودرو کجاست؛ تا انتها همراه ما بمانید تا برای شما روش های تشخیص سلامت شاسی (Car chassis health diagnosis) خودرو را برای شما قرار دهیم.

با بهترین روش های تشخیص سلامت شاسی خودرو آشنا شوید!

شاید شما با خود فکر کنید که با یک نگاه می توانید متوجه شوید که شاسی خودروی شما سالم است یا خیر! در پاسخ به شما باید بگویم که این تفکر اشتباه است.

تشخیص سلامت شاسی خودرو بر عهده کارشناسان اتومبیل می باشد؛ بررسی سالم بودن شاسی خودرو یک موضوع بسیار مهمی می باشد که امروزه بسیاری از فروشندگان برای آنکه از شما سو استفاده کنند و خودرو را با قیمت بالاتری به شما بفروشند به دروغ می گویند که شاسی خودرو سالم است.

تفاوت شاسی و سرشاسی چیست

شما برای آنکه گول افراد دروغ گو را نخورید حتما باید قبل از خرید اتومبیل، آن را پیش کارشناسان معتبر ببرید و از آن ها بخواهید تمام جوانب خودرو را کارشناسی نمایند. شاسی سالم یک سری استاندارد ها و مشخصات دارد که در ادامه مقاله تشخیص سلامت شاسی خودرو برای شما آن ها را قرار می دهیم:

  • سبک بودن
  • قابلیت تحمل وزن بالا
  • استحکام بالا یکی از روش های تشخیص سلامت شاسی خودرو می باشد.
  • مقاومت زیاد در برابر خوردگی و ضربه
  • ایمنی بالا
  • و…

انواع شاسی خودرو:

  1. شاسی مستقل
  2. شاسی یکپارچه

تفاوت شاسی و سرشاسی چیست؟

ضربه خوردن شاسی و سرشاسی متفاوت می باشد. اگر شدت ضربه وارد شده به خودر کم باشد فقط سرشاسی یا همان سینی متصل به شاسی آسیب می بیند و شاسی اتومبیل سالم است.

زمانی که سرشاسی اتومبیل دچار آسیب می شود اصطلاحا از واژه ” خوردگی سینی سرشاسی” استفاده می کنند. اگر ضربه وارد شده محکم و با شدت زیاد باشد علاوه بر سینی سرشاسی، خود شاسی هم آسیب می بیند و دیگر در هنگام فروش ما باید به خریدار بگویم که شاسی آن دچار آسیب می باشد. تا انتهای مقاله تشخیص سلامت شاسی خودرو با ما همراه بمانید.

نتیجه گیری:

ما در این مقاله از سایت رادان کیوسی برای شما به بررسی روش های تشخیص سلامت شاسی خودرو و تفاوت شاسی و سرشاسی پرداختیم و همچنین برای شما به سوال شاسی خودرو کجاست؟ پاسخ داده ایم. اگر شما هم قصد خرید خودروی دسته دوم را دارید، می توانید برای کارشناسی خودرو با کارشناسان ماهر ما در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *