خراش انداز کراس کات
طریقه استفاده از دستگاه کراس کات یا همان خراش انداز رنگ برای انجام تست چسبندگی
تیر ۱۷, ۱۳۹۸
توقف تولید پراید از سال ۹۹
مرداد ۱۹, ۱۳۹۸

علل کاهش قیمت خودرو در تیر ماه

یکی از اعضای اتحادیه فروشندگان خودرو در توضیح علل کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیرگفت: در ماه‌های ابتدای سال کمبودعرضه خودرو به بازار یکی از علل بالا رفتن قیمت خودروها شده بود. اما اکنون با افزایش ورودی خودروها به بازار سفته‌بازی و دلال‌بازی بسیارکم رنگ شده است و در صورت ادامه ورودی خودروبه بازار انتظار داریم همین شیب نزولی قیمت‌ خودروها ادامه یابد. باید به این امر هم اشاره کرد که فشاری که از نهادها و افکار عمومی به خودروسازها وارد شد اثرگذار بوده و باعث شده خودروهایی که در انبارها خودرو سازان دپو شده بودند به بازار عرضه شوند.
به عنوان نمونه پژو 2008، به دلیل کمبود دربازار قیمت ها به صورت دلبخواهی تعیین می شد. اما به محض ورود تعداد بیشتری به بازار قیمت این خودرو کاهش پیدا کرد. در سایر خودروهای پرتیراژ نیز وضعیت به همین صورت است، افزایش عرضه انواع خودروباعث شده که قیمت ها سیر نزولی به خود بگیرند.
شاید بتوان گفت یکی دیگر از دلایل کاهش قیمت خودرو ثبات نسبی در بازار ارز بوده باشد.چند مدتی است که ارزهای خارجی از ثبات خوبی برخوردار بوده وگاهی اوقات هم قیمت ها کاهشی بوده است که این امر خود باعث شده خریدارانی که فقط برای حفظ سرمایه نسبت به خرید خودرو اقدام می کردند دست نگه دارند و این خود باعث کاهش تقاضا شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با بخش فروش
WhatsApp chat