بررسی وضعیت تولید خودرو در ایران درسال۹۷
اسفند ۵, ۱۳۹۷
افزایش قیمت خودرو و دلایل آن
اسفند ۱۳, ۱۳۹۷

ضخامت سنج و استفاده درکارشناسی خودرو

کارشناسی رنگ خودرو

با توجه به وضعیت اقتصادی امروز ایران خرید و فروش خودروهای دست دوم بسیار رونق گرفته است و یکی از مهمترین نکات که باید در خرید خودروی دست دوم مورد توجه و دقت قرار گیرد، وضعیت سلامت بدنه خودرو می باشد. به این دلیل که بدنه آسیب دیده خودرو هیچ گاه به طورکامل قابل تعمیرنبوده و چناچه هم تعمیرشود، هیچگاه بدون نقص نخواهد بود.

در بازار خودروی ایران سلامت بدنه آیتم بسیار مهمی در تعیین قیمت خودرو می باشد. باتوجه به نکات گقته شده باید بدنه خودرو را به طور دقیق مورد کارشناسی قرار دهیم، تا ازسلامت خودروی که میخوام خریداری کنیم اطمینان حاصل کنیم. امروزه میتوان با استفاده ازدستگاه های جدید و پیشرفته با دقت زیاد بدنه خودرو را مورد بررسی قرار داد. یکی از این دستگاها که درکارشناسی خودرو در ایران هم خیلی مورد استفاده قرار گرفته است ضخامت سنج رنگ می باشد.

با استفاده از ضخامت سنج رنگ خودرو میتوان به راحتی بدنه های آسیب دیده مانند بدنه های رنگ شده ،بتونه شده و حتی تعویضی را هم تشخیص داد.

این دستگاه ها در بازار ایران داری تنوع بسیاری هستند ولی دستگاهی که برای کارشناسی رنگ خودرو مناسب باشد، باید مشخصات خاصی را داشته باید تا ما را درکارشناسی خودرو به خطا نیندازد. مشخصات یک دستگاه مناسب به شرح ذیل می باشد:

 • باید داری دقت در واحد میکرون باشد.
 • باید دو کاره باشد به این معنی که هم روی بدنه آهنی و هم بدنه غیرآهنی (آلومینیوم ) کارکند.
 • باید قطر سنسور دستگاه کمتر از یک سانتی متر باشد تا در نقاط انحنای بدنه عملکرد دقیقی داشته باشد.
 • باید قابلیت مولتی کالیبره داشته باشد.
 • باید سبک و کوچک باشد.

2 دیدگاه ها

 1. قیمت نیسان ماکسیما گفت:

  این مطلب رو حتما ببینین

 2. Thickness gauge چیست ؟ | شرکت رادان انواع ضخامت سنج رنگ و پوشش خودرو و صنعتی گفت:

  […] سنج مغناطیسی یا coating thickness gauge این مدل عمدتا به ضخامت سنج رنگ و پوشش یا ضخامت سنج رنگ خودرو معروف است. بیشترین […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با بخش فروش
WhatsApp chat