علل کاهش قیمت خودرو در تیر ماه
تیر ۳۱, ۱۳۹۸
تکرار تخلف سرعت غیر مجاز، ضبط گواهینامه
مرداد ۲۴, ۱۳۹۸

توقف تولید پراید از سال ۹۹

پراید درنظر عامه مردم به قاتل جاده های ایران معروف شده است. روزی نیست که پراید در ایران قربانی نگیرد.
به دلیل قیمت پایین ، پراید یکی از پرفروش ترین و پر تیراژترین تولیدات داخلی بدل شده است.
چند سالی است که خبرهای درمورد توقف تولید پراید شنیده می شود، درچند هفته اخیر دوباره مدیرعامل گروه سایپا درمورد از رده خارج شدن پراید تاکید کرده است .
وی در جدیدترین اظهارت خود اذعان داشت: پراید به زودی جای خود را به محصولات جدید می دهد و تا حد امکان تلاش خواهیم کرد که به اقشار کم درآمد آسیبی وارد نشود.
وی ادامه داد هم اکنون بخشی از اشتغال کشور از طریق پراید انجام می شود.
مدیر عامل سابق سایپا در آبان 96 از توقف تولید پراید تا پایان سال 97 خبر داده بود، حالا و در اردیبهشت ماه 98 هنوز این خودرو در خط تولید قرار دارد.
اما دراین روزها رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام داشته است که از سال 99 شماره گذاری خودروی سواری پراید انجام نخواهد شد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در این باره گفت: در تحلیل تصادفات کشور طی 11 سال گذشته متوجه شدیم، که 34 درصد از قربانیان و مجروحان حوادث رانندگی در خودروی پراید بوده‌اند.
وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت که ما گزارشات خود را دراین باره به شکل مکتوب و همراه با مستندات به وزیر صنعت معدن و تجارت ارسال کرده ونیز جلسه‌ای هم با ایشان داشتیم. با مدیریت سایپا هم جلسه ای داشتیم و قرار براین شد، که با توجه به تعهدی که این شرکت‌ در سال 98 برای فروش داشته‌ از ابتدای سال 99 تولید پراید متوقف شود وما نیز تاکید کردیم این خودرو را شماره گذاری نمی‌کنیم تا خودرویی ایمن‌تر جایگزین شود.
براساس گزارشات مستند کارشناسان خودرو در هر 100 تصادف خودروی پراید 34 یا جان خود را از دست می‌دهند یا مجروح می‌شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با بخش فروش
WhatsApp chat