مفهوم کالیبره کردن دستگاه ضخامت سنج رنگ و پوشش
مفهوم کالیبره کردن دستگاه ضخامت سنج رنگ و پوشش
اسفند ۴, ۱۳۹۷
بررسی وضعیت تولید خودرو در ایران درسال۹۷
اسفند ۵, ۱۳۹۷

تاریخچه استفاده از دستگاه ضخامت سنج در کارشناسی رنگ خودرو

کاربرد ضخامت سنج در کارشناسی خودرو

در کشور ایران یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام خرید یک خودرو برای خریدار حائز اهمیت میباشد بررسی بدنه خودرو و مشخص کردن بخشهایی از بدنه است که بر اثر تصادف و یا ضربه رنگ آن قسمت از بین رفته و مجددا رنگ شده است و یا پیدا کردن بدنه های تعویضی که به دلیل تصادف ناچار به تعویض آن قسمت از بدنه و جایگزین کردن آن با بدنه سالم بدون میباشد که توسط نقاش رنگ میگردد.

لازم به ذکر است که بحث کارشناسی رنگ خودرو تاثیر بسیاری بر قیمت خرید و فروش یک خودرو دارد و به همین دلیل بحث شناسایی بدنه های رنگ شده و تعویضی قبل از خرید خودرو بسیار حائز اهمیت میباشد. به طوری که در سالهای اخیر اکثر مردم در هنگام خرید یک خودرو، پس از بازدید خودرو و در صورت پسند کردن، از طریق سرچ در اینترنت و یافتن افرادی که در زمینه کارشناسی رنگ خودرو تجربه و ابزار مورد نیاز را دارند با پرداخت هزینه کارشناسی از کارشناس مربوطه درخواست بازرسی کامل بدنه خودرو را مینمایند.

یک کارشناس رنگ خودرو برای کارشناسی باید تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد و علاوه بر تجربه میتواند از دستگاه ضخامت سنج رنگ خودرو برای کارشناسی استفاده نماید.

در سال 1390 شرکت رادان برای اولین بار اقدام به عرضه دستگاه ضخامت سنج رنگ خودرو نمود و با تبلیغات گسترده سعی در شناساندن این دستگاه در بین کارشناسان کرد که در ابتدا با مقاومت آنها روبرو شد و کارشناسان حاضر نبودند که تجربه کاری خود و با اصطلاح قدرت چشم خود را با یک دستگاه مقایسه نمایند.

ولی با گذشت زمان و استفاده از این دستگاه توسط بعضی کارشناسان به روز کم کم کارشناسان متوجه دقت و قابلیت این دستگاه و کمک بسیاری که در امر کارشناسی میکند شدند. به طوری که در حال حاضر تقریبا تمامی کارشناسان از دستگاه تستر رنگ خودرو استفاده میکنند و بررسی با این دستگاه را به تجربه خود برتر میدانند.

 

دستگاه تستر دیجیتالی رنگ خودرو با اندازه گیری ضخامت رنگ خودرو در نقاط مختلف و نمایش ضخامت بر حسب واحد میکرون ، با دقت بسیار بالایی ضخامت در نقاط مختلف را به کارشناس نشان میدهند و کارشناس خودرو میتواند با مقایسه عددهای خوانده شده ، نقاط رنگ شده و تعویضی را مشخص نماید.

 

در مقالات بعدی به تفضیل روش استفاده از این دستگاه توضیح داده خواهد شد.

نمونه ای از کاربرد این دستگاه در کارشناسی خودرو را در فیلم زیر مشاهده نمایید:

 

2 دیدگاه ها

  1. قیمت خودرو صفر وارداتی گفت:

    سلام عالی بود

  2. قیمت ون سیبا گفت:

    خیلی عالی بود.لایک داره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با بخش فروش
WhatsApp chat