آموزش نحوه چسب زدن در تست چسبندگی رنگ
فروردین ۲۸, ۱۳۹۸
آموزش استفاده از دستگاه خراش انداز رنگ برای انجام آزمایش میزان سنجی مقاومت رنگ
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۸

بررسی سوناتا ۲۰۱۸

شرکت هیوندای کره جنوبی در سال 1947 تاسیس شد.این خودرو سازی راه پیشرفت را به سرعت طی نمود.امروزه این شرکت یکی از برندهای معروف و پرفروش در صنعت خودرو به حساب می آید.
خودروی سوناتا را میتوان یکی از اصلی ترین محصولات این شرکت خودروساز دربخش مدلهای سدان برشمرد.
نسل اول سوناتا در سال 1985 ساخته شد ،که تعداد محدودی از آن مدل هم وارد ایران شد.سوناتا با نسل پنجم خود دوران طلایی خود را از سال 2004 آغاز کرد ودر بازار ایران هم حضور پر رنگی پیدا کرد.
سوناتا YF که نسل ششم این مدل خودرو محسوب می شود ،دربین سالهای 2010 تا 2014 به تولید رسید.آخرین نسل از این خودرومدل LF نامیده شد، که در سال 2015 به تولید رسید.
حال به بررسی کوتاهی از خودروی سوناتا 2018 LF می پردازیم.
سوناتا LF با طراحی جدید متحول و توانسته جوان پسندتر ظاهرشود،.یکی از تغییرات مهم نسبت به نسل قبلی انحنایی چراغ هایی جلو و جلو پنجره مدرن آن است.از دیگر تغییرات مهم حجم دهی به سپرها بوده است. یکی دیگر ازنکات طراحی این مدل خودرو نبود خطوط حجم دهنده و نه چندان پر تعداد درآن است.
طراحی پشت خودرو نسبتا” ساده بوده وشباهت زیادی به اپتیما دارد.از نکات مهم در طراحی عقب این خودرو حجم دهی به سپر وکاپوت عقب می باشد.
در کل طراحی سوناتا LF معقول بوده واز نظر ظاهری دارای ایراد خاصی نمی باشد.

این خودرو از نظر طراحی موتور به 5 دسته تقسیم میشود، که 3 مدل بنزینی یک مدل هیبرید و مدل دیگر پلاگین هیبرید است.
1- موتور بنزینی 4 سیلندر با حجم 2.4 لیتری همراه با گیربگس اتوماتیک 6 سرعته با نهایت سرعت 210کیلومتر برساعت با مصرف سوخت 8 لیتر در هر 100 کیلومتر
2- موتور بنزینی 4 سیلندر با حجم 1.6 لیتری با قدرت 1500 دور بر دقیقه با نهایت سرعت 230کیلومتر و با میانگین مصرف 7.5 لیتر بر هر 100 کیلومتر
3- موتور بنزینی 4 سیلندر با حجم 2 لیتری توربوشارژر با قدرت 245 دور بر دقیقه با نهایت سرعت 240کیلومتر و با میانگین مصرف 10.5 لیتر بر هر 100 کیلومتر همراه با گیربگس 8 سرعته
4- موتور هیبرید 4 سیلندر با حجم 2 لیتری با قدرت 193 دور بر دقیقه با نهایت سرعت 190کیلومتر و با میانگین مصرف 4.7لیتر بر هر 100 کیلومتر
5- موتور پلاگین هیبرید موتور هیبرید 4 سیلندر با حجم 2 لیتری با قدرت 154 وموتور برقی با قدرت 67 و مجموعا 202اسب بخار دور بر دقیقه با نهایت سرعت 200کیلومتر (این مدل از سوناتا می تواند با شارژ کامل و 55 لیتربنزین مسافت معادل 900 کیلومتر را طی کند)

سوناتا در 6 مدل SE، SEL،اسپرت ،لمیتید،لمیتید T2.0 ،اسپرت T2.0 عرضه میشود.

فضای داخلی و کابین سوناتا 2018 تفاوت چندانی با مدل قبلی خود ندارد.فراوانی کلید ها در داشبورد و فرمان کمی باعث گیجی راننده می شود.کیفیت به کار رفته در ساخت فضایی داخلی مناسب و از مرغوبیت کافی برخوردار است.نمایشگر 8یا5 اینیچی درتمام مدل ها به کار رفته است.عدم تقارن خروجی تهویه در طرفین نمایشگر حس خوبی را القا نمی کند.
صنوق عقب این خودرو فضایی کافی به مقدار 460 لیتر ایجاد نموده است.
سوناتا 2018 توانسته در تمام تست های ایمنی امتیازات خوبی را به خود اختصاص دهد و در بعضی موارد توانسته امتیاز عالی را کسب کند.
از آپشن های ایمنی این خودرو میتوان به ترمز ABC و BA و EBD و مدیریت تعادل VSM و کنترل لغزش اشاره نمود.

این مدل خودرو تقریبا مجهز به تمامی آپشن های روز به کار رفته در خودرو ها بوده ،واز این حیث میتواند رضایت کامل مشتری را جلب نمایید.
اصلی ترین رقیب این خودرو در بازار جهانی تویوتا کمری محسوب می شود.
از نظر فنی ، مصرف سوخت ،شتاب،رقابت بین کمری و سوناتا بسیار نزدیک است ولی در کل باید پذیرفت که بازنده این رقابت سوناتا میباشد.
با این حال نمیوان گفت که سوناتا در مقابل کمری و هوندا آکورد ارزش خرید ندارد.مخصوصا وقتی قیمت را در نظر بگیریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با بخش فروش
WhatsApp chat