placeholder 960
آموزش نحوه چسب زدن در تست چسبندگی رنگ
فروردین ۲۸, ۱۳۹۸
نحوه کار با دستگاه تستر رنگ مدل FMC TG 12
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۸

بررسی سوناتا ۲۰۱۸

شرکت هیوندای کره جنوبی در سال ۱۹۴۷ تاسیس شد.این خودرو سازی راه پیشرفت را به سرعت طی نمود.امروزه این شرکت یکی از برندهای معروف و پرفروش در صنعت خودرو به حساب می آید.
خودروی سوناتا را میتوان یکی از اصلی ترین محصولات این شرکت خودروساز دربخش مدلهای سدان برشمرد.
نسل اول سوناتا در سال ۱۹۸۵ ساخته شد ،که تعداد محدودی از آن مدل هم وارد ایران شد.سوناتا با نسل پنجم خود دوران طلایی خود را از سال ۲۰۰۴ آغاز کرد ودر بازار ایران هم حضور پر رنگی پیدا کرد.
سوناتا YF که نسل ششم این مدل خودرو محسوب می شود ،دربین سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ به تولید رسید.آخرین نسل از این خودرومدل LF نامیده شد، که در سال ۲۰۱۵ به تولید رسید.
حال به بررسی کوتاهی از خودروی سوناتا ۲۰۱۸ LF می پردازیم.
سوناتا LF با طراحی جدید متحول و توانسته جوان پسندتر ظاهرشود،.یکی از تغییرات مهم نسبت به نسل قبلی انحنایی چراغ هایی جلو و جلو پنجره مدرن آن است.از دیگر تغییرات مهم حجم دهی به سپرها بوده است. یکی دیگر ازنکات طراحی این مدل خودرو نبود خطوط حجم دهنده و نه چندان پر تعداد درآن است.
طراحی پشت خودرو نسبتا” ساده بوده وشباهت زیادی به اپتیما دارد.از نکات مهم در طراحی عقب این خودرو حجم دهی به سپر وکاپوت عقب می باشد.
در کل طراحی سوناتا LF معقول بوده واز نظر ظاهری دارای ایراد خاصی نمی باشد.

این خودرو از نظر طراحی موتور به ۵ دسته تقسیم میشود، که ۳ مدل بنزینی یک مدل هیبرید و مدل دیگر پلاگین هیبرید است.
۱- موتور بنزینی ۴ سیلندر با حجم ۲٫۴ لیتری همراه با گیربگس اتوماتیک ۶ سرعته با نهایت سرعت ۲۱۰کیلومتر برساعت با مصرف سوخت ۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر
۲- موتور بنزینی ۴ سیلندر با حجم ۱٫۶ لیتری با قدرت ۱۵۰۰ دور بر دقیقه با نهایت سرعت ۲۳۰کیلومتر و با میانگین مصرف ۷٫۵ لیتر بر هر ۱۰۰ کیلومتر
۳- موتور بنزینی ۴ سیلندر با حجم ۲ لیتری توربوشارژر با قدرت ۲۴۵ دور بر دقیقه با نهایت سرعت ۲۴۰کیلومتر و با میانگین مصرف ۱۰٫۵ لیتر بر هر ۱۰۰ کیلومتر همراه با گیربگس ۸ سرعته
۴- موتور هیبرید ۴ سیلندر با حجم ۲ لیتری با قدرت ۱۹۳ دور بر دقیقه با نهایت سرعت ۱۹۰کیلومتر و با میانگین مصرف ۴٫۷لیتر بر هر ۱۰۰ کیلومتر
۵- موتور پلاگین هیبرید موتور هیبرید ۴ سیلندر با حجم ۲ لیتری با قدرت ۱۵۴ وموتور برقی با قدرت ۶۷ و مجموعا ۲۰۲اسب بخار دور بر دقیقه با نهایت سرعت ۲۰۰کیلومتر (این مدل از سوناتا می تواند با شارژ کامل و ۵۵ لیتربنزین مسافت معادل ۹۰۰ کیلومتر را طی کند)

سوناتا در ۶ مدل SE، SEL،اسپرت ،لمیتید،لمیتید T2.0 ،اسپرت T2.0 عرضه میشود.

فضای داخلی و کابین سوناتا ۲۰۱۸ تفاوت چندانی با مدل قبلی خود ندارد.فراوانی کلید ها در داشبورد و فرمان کمی باعث گیجی راننده می شود.کیفیت به کار رفته در ساخت فضایی داخلی مناسب و از مرغوبیت کافی برخوردار است.نمایشگر ۸یا۵ اینیچی درتمام مدل ها به کار رفته است.عدم تقارن خروجی تهویه در طرفین نمایشگر حس خوبی را القا نمی کند.
صنوق عقب این خودرو فضایی کافی به مقدار ۴۶۰ لیتر ایجاد نموده است.
سوناتا ۲۰۱۸ توانسته در تمام تست های ایمنی امتیازات خوبی را به خود اختصاص دهد و در بعضی موارد توانسته امتیاز عالی را کسب کند.
از آپشن های ایمنی این خودرو میتوان به ترمز ABC و BA و EBD و مدیریت تعادل VSM و کنترل لغزش اشاره نمود.

این مدل خودرو تقریبا مجهز به تمامی آپشن های روز به کار رفته در خودرو ها بوده ،واز این حیث میتواند رضایت کامل مشتری را جلب نمایید.
اصلی ترین رقیب این خودرو در بازار جهانی تویوتا کمری محسوب می شود.
از نظر فنی ، مصرف سوخت ،شتاب،رقابت بین کمری و سوناتا بسیار نزدیک است ولی در کل باید پذیرفت که بازنده این رقابت سوناتا میباشد.
با این حال نمیوان گفت که سوناتا در مقابل کمری و هوندا آکورد ارزش خرید ندارد.مخصوصا وقتی قیمت را در نظر بگیریم.

به این مطلب امتیاز بدهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با بخش فروش