انواع ضخامت سنج خودرو کدامند؟

انواع مختلف ضخامت سنج رنگ خودرو

انواع ضخامت سنج رنگ خودرو: برای جلوگیری از آسیب دیدگی بدنه خودرو، رنگی با ضخامت سنج مناسب باید انتخاب کرد تا بتواند به خوبی از صدمات احتمالی تا حدی جلوگیری کند. شما با بررسی انواع دستگاه ضخامت سنج ماشین میتوانید به خوبی یک مدل را انتخاب کنید که در ادامه این مقاله که در سایت رادان کیوسی برای شما تهیه کردیم به صورت کامل انواع دستگاه ضخامت سنج را بررسی کرده ایم!

دستگاه ضخامت سنج رنگ ماشین چیست؟

ضخامت سنج رنگ اتومبیل، دستگاهی است که کاربردآن برای تعیین تشخیص ضخامت پوششی رنگ خودرو و سطوح متنوع است. در بسیاری از مواقع برای مشخص شدن ضخامت رنگ ماشین به دنبال راه حلی هستیم تا بدون آسیب رساندن به رنگ ماشین، اطلاعات کاملی از عمق و سطح آن کسب کنیم. امروزه انواع زیادی ضخامت سنج رنگ اتومبیلر تولید شدهاند تا هرکس نسبت به نیاز خود  وسیله خود را تهیه و خریداری کند. از کاربرد دیگر ضخامت سنج خودرو میتوانیم به : تشخیص ضخامت رنگ سطوح آهنی، فلزی، پلاستیکی، اشاره کنیم.

انواع ضخامت سنج رنگ ماشین با چه روشی محاسبه میشود؟

برای تشخیص و اندازه گیری ضخامت، و پوشش رنگها به صورت کلی 3 روش وجود دارد، که بر اساس نوع جنس آن میباشد.

1- روش ساده

اولین نوع ضخامت سنج ها، ضخامت سنج های ساده هستند که یکی از آنها الکومتر ها هستند و از آنها در تشخیص ضحامت رنگ تر ماشین استفاده می شود. برای اینکار الکومتر یا ضخامت سنج ساده را در رنگ مایع فرو می کنیم تا به بدنه ماشین برسد و سپس می توان ضخامت رنگ ماشین را از آخرین قسمتی که رنگی شده بود؛ تشخیص داد.

2- روش الکترومغناطیس

در روش تشخیص از روش الکترومغناطیس، یک موج به داخل زمین ارسال میشود و بر اثر برخورد با زمین یک موج یا میدان مغناطیسی ایجاد میشود، با اندازه گیری میدان مغناطیسی میتوان به تشخیص عمق پر برد! به این روش در نشخیص شخامت رنگ خودرو، روش گردابی نیز گفته می شود.

3- روش التراسونیک

در این شیوه که ازمایش التراسونیک نام دارد، با استفاده از فرکانس هایی که فراتر از آستانه انسان است، استفاده میشود.

در این روش دستگاه، با توجه به ارسال سیگنال نسبت به مسیر پیموده شده تا محل عیب میتواند عمق و ضخامت رنگ یا سطح را به خوبی تشخیص دهد.

معمولا برای انواع دستگاه ضخامت سنج رنگ از نوع مغناطیسی استفاده میشود که بیشتر برای سطوح آهنی است. برای اینکه در این دستگاه فشار زیادی به دست فرد وارد نشود از قابلیتی به نام پروب استفاده شده تا با قرار دادن ان به روی سطوح به خوبی آنرا اندازه گیری کرده و از طریق صفحه دیجیتال به فرد نمایش داده شود!

استاندارد های ضخامت سنج رنگ ماشین را بشناسید!

بدنه هر خودرویی از چند لایه تشکیل و ساخته شده است که هرکدام از این لایه ها از حداقل 10 میکرون تا حداکثر 100 میکرون که بسیار نازک و حساس هستند تشکیل شده است که به راحتی قابل تشخیص نیست و ما قصد داریم که در این قسمت شما دوستان را آشنا کنیم.

بدنه ماشین: بدنه فلزی اولین لایه ای است که بین لایه ها رنگ حساب نمیشود اما در زمان ضخامت و تشخیص رنگ ماشین تاثیر بسیاز زیادی دارد

لایه کلیر کوت: این اخرین لایه رنگ است که کارخانه روی ان میزند و ما انرا میبینیم که حدود 50 میکرون ضخامت دارد و بسیار زیباست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *