اما و اگر در ورود تاکسی های برقی به تهران

تکرار تخلف سرعت غیر مجاز، ضبط گواهینامه
مرداد ۲۴, ۱۳۹۸
معرفی دستگاه تستر رنگ خودرو یا دستگاه تشخیص رنگ خودرو دیجیتال
آذر ۶, ۱۳۹۸

اما و اگر در ورود تاکسی های برقی به تهران

مدیرعامل تاکسیرانی شهرداری تهران اخیرا” اظهار داشت است که، بر اساس مصوبه هیات دولت واردات خودرو ممنوع است، که این ممنوعیت شامل واردات خودروهای برقی نیز شده است. اما ما در تلاش هستیم تا بتوانیم اجازه واردات خودروهای برقی با کاربری عمومی را از دولت محترم دریافت کنیم و درخواست کتبی خود را نیز به دولت ارائه کرده ایم و خوشبختانه این درخواست مورد نظر قرارگرفته و توسط کمیسیون‌های تخصصی دولت تایید شده و منتظر تصویب هیات دولت است.
وی در ادامه صحبتهای خود درباره تعداد خودروهای برقی که قراراست وارد ناوگان تاکسیرانی شوند، گفت: ما درتلاشیم موانع را برطرف نماییم تا بخش خصوصی آنها را وارد کنند. برای عملیاتی کردن این پروژه بزرگ، وزارت نیرو نیزباید همکاری کند و دربخش تامین تجهیزات مربوط به ایستگاه های شارژ سرمایه‌گذاری کند و شهرداری هم فضای لازم را به ایستگاه‌های شارژ اختصاص ‌دهد. قیمت گذاری نرخ شارژ هم برعهده دولت است .
در کشورهایی که این تصمیم را گرفتند، بعد از یک دهه این پروژه قابل بهره‌برداری شد، در کشورما تاییدات نهایی توسط دولت داده شود، با توجه به مذاکرات اولیه با سرمایه‌گذاران، اجرای آن چندان پیچیده نخواهد بود.
با توجه به ریسک سرمایه گذاری دراین کار، نمی توان این ریسک را در اول شروع کاربه رانندگان منتقل کنیم. میباست سرمایه‌گذاری آن توسط شرکتهای بزرگ انجام شود و خودروها از طریق شرکت مالک وارد شده وفقط رانندگان روی آن خودروها کارکنند.
در خصوص تغییر نرخ کرایه‌ها با ورود خودروهای برقی درنرخ کرایه ها تغییر چندانی به وجود نخواهد آمد، ولی کیفیت خدمات تاکسیرانی بهبود چشمگیری خواهد یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با بخش فروش
WhatsApp chat